1. Ana Sayfa
  2. Gündem

İşten çıkarılınca patronuna icra kumpası kurdu

İşten çıkarılınca patronuna icra kumpası kurdu
0

Adana’da özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde rehber öğretmen olarak çalışan Nuray F., 2018 yılında işvereni Derya B. (39) tarafından kuruma yakışmayan hareketler yaptığı gerekçesiyle işine son verildi. Bu olayın akabinde Nuray F., kendisini işten çıkaran eski işvereni Derya B.’ye hasımlık güderek, intikam almak ismine ona icra takibi başlattı. Nuray F., icra takibi tebligatı için yanlış adres verip, daha dağıtıma çıkmadan PTT’nin dağıtım merkezine giderek kendisini Derya B. olarak tanıttı. Akabinde Nuray F.’nin, kendisini Derya B. olarak tanıtıp düzmece imzayla tebligatı teslim aldığı ortaya çıktı.

DEDEKTİF ÜZERE İZ SÜRDÜ

Avukat Ömer Uruç, müvekkili Derya B.’ye tebligatın neden ulaşmadığını öğrenmek için dedektif üzere iz sürdü. Uruç’un çalışmaları sonucunda, tebligatın teslimat adresi olarak Derya B’nin meskeni yerine onunla hiçbir alakası olmayan bir adrese gönderilmek üzere hazırlandığı, tebligatın da dağıtıma çıkmadan PTT’nin Seyhan Posta Dağıtım Merkezi’nde elden alındığını öğrendi.

“HTS KAYITLARI VE GÜVENLİK KAMERASI OLAYI AYDINLATTI”

HTS kayıtları ve güvenlik kamerası imgelerine nazaran, Nuray F.’nin dağıtım merkezine gitmeden evvel baş dağıtıcı A.A. (59) ile telefonda görüştüğü, bu görüşmeden de yaklaşık bir saat sonra PTT’ye gidip, burada Ali A.’nın odasında tebligatı aldığı ortaya çıktı. Nuray F.’nin tüm bu süreçler esnasında Derya B. üzere davranıp, onun imzasını taklit ederek, tebligatı aldığı öğrenildi.

?

“SKANDAL OLAYLA KARŞI KARŞIYA KALDIK”

Avukat Ömer Uruç yaptığı açıklamada, “Müvekkilim hakkında başlatılan icra takibini araştırdığımızda bir skandalla karşı karşıya kaldık. Sanık, hiçbir alacağı yokken, müvekkilim hakkında icra takibi başlatıyor. İşin değişik yanı, tebligat müvekkilimle alakası olmayan bir adrese teslim edilmek üzere hazırlanıp, şimdi dağıtım basamağındayken, PTT’den ıslak imza karşılığı alınıyor. Nuray F.’nin, uydurma kimlik ve imzayla evrakı aldığını belgeledik” dedi.

“PTT’DEKİ MEMUR MİSYONDAN ALINMALI”

Teslimatın izini sürdüklerinde Nuray F. ile baş dağıtıcı A.A.’nın teslimattan bir saat evvel telefonda görüştüklerini HTS kayıtlarıyla ispat ettiklerini lisana getiren avukat Uruç, “Nuray F.’nin bir arkadaşıyla şahsen PTT’ye gidip, evrakı uydurma imzayla teslim aldığını da tekrar güvenlik kamerası imajlarıyla ortaya koyduk. Bu da ikili ortasındaki iş birliğini ispatlar nitelikte. A.A. hakkında idari soruşturma başlatılıp, misyondan alınmasını bekliyoruz” tabirlerine yer verdi.

1/3

2/3

3/3

“EMSAL OLABİLECEK BİR DAVA”

Uruç son olarak, “Bu dava, bir ders niteliğinde. Tıpkı vakitte da emsal olabilecek bir dava. İsteyenin istediği bireye, ortada haklı bir münasebet yokken icra takibi başlatıp, sonrasında bu formda haksız menfaat temin etmelerinin önüne geçmek; öteki insanların tekrar tıpkı usulle dolandırılmalarının önüne geçmek istiyoruz. Bu mevzudaki uğraşımızı, yargı nezdinde sonuna kadar sürdüreceğiz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap