1. Ana Sayfa
  2. Gündem

İstanbul’da kiraya üç katı zam kavgası: Benim evimi terk et

İstanbul’da kiraya üç katı zam kavgası: Benim evimi terk et
0

Olay, dün saat 19.00 sıralarında Güngören Gençosman Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, mesken sahibi olan adamın kirayı 12 bin lira yapmak istediği ve kiracısının ise bu teklife karşı çıkmasının akabinde kelamlı tartışma yaşanmaya başladı. Tartışmanın şiddetlenmesiyle birlikte mesken sahibi kiracısının eline vurarak ‘benim meskenini boşalt. Çıkın gidin’ diyerek tartışmayı alevlendirdi. 

“BENİM MESKENİMİ TERK ET”

Tartışmanın devamında kiracı vatandaşın konut sahibine gitmiyorum demesinin akabinde ise mesken sahibi, ‘benim meskenimi bana nasıl vermiyorsun’ dedi. Kiracı vatandaş sakin konuşmasına devam ettiği sırada konut sahibi ceketinden tutup onu itip, çekiştirmeye başladı. Sakin kalan kiracı sıkıntısını anlatmaya devam ederken konut sahibi ise kira piyasasının söylediği sayılarda olduğunu lisana getirerek, ‘benim konutumu terk et’ dedi.

 KİRACI SAKİN KALDIKÇA KONUT SAHİBİ ÜSTÜNE YÜRÜDÜ

Kiracı ve konut sahibinin girmiş olduğu tartışmada her ne kadar kiracı sakin tutumlarda kaygısını anlatmaya çalışsa da, konut sahibi sakin kalamadı. Bir müddet sonra düzgünce sonlanan konut sahibi, kiracısının üstüne giderek fizikî temasını arttırdı. Olay büyümeden etrafta ki vatandaşlar tarafından konut sahibi olay yerinden uzaklaşırken kiracı vatandaş tüm bu olanlara gülerek karşılık verdi.

 

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap