1. Ana Sayfa
  2. Gündem

İstanbul Valisi Davut Gül göreve başladı

İstanbul Valisi Davut Gül göreve başladı
0

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Gaziantep Valiliğinden İstanbul Valiliğine atanan Davut Gül, valilikte düzenlenen karşılama merasiminin akabinde vazifesine başladı. Merasime, İstanbul Vali Yardımcısı Günay Öztürk, İstanbul Vilayet Jandarma Kumandanı Tümgeneral Yusuf Kenan Topçu, Kıyı Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Kumandanı Tuğamiral Tayfun Paşaoğlu ve İstanbul Vilayet Emniyet Müdürü Zafer Aktaş da katıldı. 

“CUMHURBAŞKANIMIZIN TENSİPLERİYLE KENTLERİN SULTANI İSTANBUL’A ATANDIK”

İstanbul Valisi Davut Gül, “26 Ekim 2018 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle atandığımız Gaziantep’imize, hizmet etme gururuna nail olduk. Kültür tarihimizde çok kıymetli bir yere sahip olan, Kurtuluş Savaşı’nın meşalesini ateşleyen, her bir taşından ve toprağından kahramanlık öyküleri fışkıran kadim kent Gaziantep’e 4 buçuk yıl istekle, onurla, gururla hizmet ettik. Gaziantep’te varını paylaşmanın, hayırseverliğin, yardımlaşmanın, hasılı komşusu açken tok yatmamanın ne kadar değerli olduğuna şahit olduk. Gaziantep’te bilhassa eğitim kurumları başta olmak üzere gereksinim bulunan bütün yatırımlarda hayırseverlerimizin elini taşın altına nasıl koyduğuna şahit olduk. Gaziantep’te tahminen de dünyaya örnek olabilecek bir model ile ‘Gaziantep Modeli’ ile, birlikte iş yapma kültürünün ne kadar önemsendiğine şahit olduk. Hizmet ettiğimiz 4 buçuk yılın akabinde 5 Haziran 2023 tarihinde sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle kentlerin sultanı İstanbul’a atandık. Bu sebeple valisi olmaktan gurur duyduğum Gaziantep’ten ayrılıp, Peygamber efendimizin hadislerine bahis olan, 3 imparatorluğa başşehirlik yapan, fetih edilmesi çağ açıp çağ kapatan, Tarihiyle, kültürüyle, endüstrisiyle, ticaretiyle dünyanın ve Türkiye’nin en hoş, kentlerinden biri olan İstanbul’da vazifemizi ifa etmek için ziyaret ettiğimiz Eyüp Sultan ve Fatih Sultan Mehmet türbelerini ziyaret ederek bismillah dedik” dedi. 

1/7

2/7

3/7

4/7

5/7

6/7

7/7

“BU KENTİN DAHA İNANÇLI VE HUZURLU BİR KENT OLMASI İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR”

Vali Davut Gül kelamlarını şöyle sürdür; 

Bizleri bu misyonlara layık gören başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere İçişleri Bakanımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu toprakları bize vatan yapan tüm şehitlerimize Allahtan rahmet Gazilerimize sıhhat sıhhat afiyetler diliyorum. Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum. Başta halef selef olduğumuz içişleri Bakanımız sayın Ali Yerlikaya olmak üzere İstanbul’da misyon yapan valilerimize hizmetlerinden ötürü çok teşekkür ediyorum. Bu kentin daha inançlı ve huzurlu bir kent olması için gece gündüz çalışmak boynumuzun borcudur. Vazife süremiz içerisinde şehit yakını ve gazilerimiz, engelli, yaşlı, dul ve yetimlerimize yakın ilgi gösteren bir anlayışla, gereksinim sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya uğraş göstererek kentin gelişim dinamiklerine uygun projeler üretmeye çalışacağız. Bütün kamu kurumlarında, vatandaşlarımızın süreçlerini meselesiz bir biçimde halletmeleri için gerekli ortamı sağlamak ve gerekli düzenlemeleri yapmak istihdam sağlayan, ülke iktisadına katkıda bulunan, hasılı bu vatan için taş üstüne taş koyan tüm sanayicilerimizin ve ticaret erbabımızın yolunu açmak değerli önceliklerimizden olacak. Bizler, ‘birlikten kuvvet doğar’ düsturuna sahip bir kültürün mirasçısıyız. Bu Kadim kentte İstanbullu hemşerilerimiz için yapılacak ne varsa çekinmeden elini taşın altına koyan herkes kıymetlidir, kıymetlidir. Nihayet vizyonumuz adalet, misyonumuz halkımızın huzur ve güvenliği olacaktır. Bunun için yapılması gerekenler yasal hudutlar içinde ve vaktinde en aktif halde yerine getirilecektir. Misyon yapacağımız müddet içerisinde farklılıkla zenginlik kabul edip sayın Cumhurbaşkanımız benim büyük sevdam dediği İstanbullulara hizmet edeceğiz. Ben bu vesileyle tüm İstanbullu hemşerilerime sevgi ve hürmetlerimi iletiyor ve sizlere de bizi yalnız bırakmadığınız için şükranlarımı sunuyorum. Kubbede beğenilen bir seda bırakmak dileğimle Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap