1. Anasayfa
  2. Gündem

İstanbul merkezli 11 ilde SAS Holding operasyonu: 50 gözaltı

İstanbul merkezli 11 ilde SAS Holding operasyonu: 50 gözaltı
0

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Süleyman Aydın ve eski eşi Sibel Koçak tarafından kurulan SAS Holding tarafından çok sayıda kişinin mağdur edilmesi üzerine şirketle ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında İstanbul Emniyeti Mali Cürümlerle Gayret Şube Müdürlüğü Ekonomik Cürümler Ofis Amirliği takımları, bahisle ilgili inceleme başlattı.

Yapılan çalışmalarda MASAK tarafından hazırlanan raporlara nazaran şirketin, Tüketici Korunması Kanunu kapsamında yasaklanan ‘piramit satış sistemi’ ile üst kademedeki şahıslara çok para kazandırdığı, sisteme en çok üye kazandıran bireylere ödül merasimleri düzenlenerek lüks araçlar verildiği bu sayede sistemin her geçen gün büyüdüğü belirlendi.

Saadet zinciri haline gelen sistemin, şirketin sahipleri Süleyman Aydın’ın intihar etmesi eski eşi Sibel Koçak’ın ise gasp edilerek öldürülmesiyle tıkandığını tespit eden gruplar, sisteme üye kazandıran ve 2021 yılı itibariyle yaklaşık 58 milyon 500 bin (güncel kur farkıyla 143 milyon) haksız kar sağlayan şüphelilerin tespit edilmesi ve yakalanması için çalışma başlattı.

Yapılan çalışmalar sonucunda sistemin içerisinde olduğu tespit edilen 71 şüpheliye yönelik bu sabah 11 vilayette eş vakitli operasyon düzenlendi. Operasyonlarda 50 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin mesken ve iş yerlerinde arama çalışmaları devam ediyor.

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir