1. Ana Sayfa
  2. Gündem

İstanbul Havalimanı’nda ‘Hatay Mutfağı’ tanıtıldı

İstanbul Havalimanı’nda ‘Hatay Mutfağı’ tanıtıldı
0

Dış çizgiler terminalinde gerçekleşen aktiflikte yerli ve yabancı yolculara, Hatay mutfağının öne çıkan lezzetlerinden; zeytin salatası, humus, kısır, mütebbel, fellah köftesi, babagannuş, muhammara, ikram edildi. Havalimanında yeme ve içme hizmeti sunan TUM isimli firmanın mesken sahipliğinde gerçekleşen aktifliğe TUM CEO’su Hüseyin Dönmez, İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA’nın CEO’su Kadri Samsunlu ile davetliler katıldı.

Tadım etkinliğinde Ortadoğu, Akdeniz ve Anadolu mutfaklarının

birleşimiyle kendine has bir karaktere sahip olan Hatay Mutfağının öne çıkan lezzetlerinden; zeytin salatası, humus, kısır, mütebbel, fellah köftesi, babagannuş, muhammara, künefe, hoşaf ikram edildi.

Etkinlikte konuşan Hüseyin Dönmez, “Hatay mutfağının değerli lezzetlerini dünya yolcularıyla buluşturmanın gururu içindeyiz” diye konuştu. Kadri Samsunlu ise, “İGA İstanbul Havalimanı, tüm dünyadan birçok yolcuya konut sahipliği yapıyor. Burada tattığı lezzeti ülkesinde anlatıyor. Bu bağlamda yolcularımıza Türk mutfağını tanıtan bu tertibin ehemmiyeti büyük. Maksadımız mutfağımızın lezzetlerini tüm dünyaya tanıtmak” tabirlerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap