1. Ana Sayfa
  2. Gündem

İranlı şarkıcı sahte pasaportla kaçarken yakalandı

İranlı şarkıcı sahte pasaportla kaçarken yakalandı
0

İstanbul Havalimanı’nda dün meydana gelen olayda, Türkiye’de ikamet müsaadesi olan İran asıllı müzikçi Sıamak Shabdel Borhan ve eşi Sahar Heıdrızad Ghezeljeh Almanya’ya kaçak yolla gitmek için bir plan yaptı. Müzikçi ve eşi seyahat öncesi hem Tahran hem de Almanya’nın Berlin uçağına check-in yaptı. İran pasaportuyla denetim noktasına gelen çift Tahran uçuş biletiyle pasaport denetimini geçti. Planlarında aksilik yaşanmadığını anlayan çift daha evvel check-in yaptığı Berlin uçağının bulunduğu kapıya gitti. Müzikçi Borhan ve eşi buradaki görevlilere çantasında bulunan düzmece Kolombiya ve İngiltere pasaportlarını gösterdi.

PASAPORTLARIN UYDURMA OLDUĞU ANLAŞILINCA KAÇTILAR

Bu ortada İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü’ne bağlı risk tahlil ünitesi evrak inceleme grupları İran asıllı Borhan’ı pasaport denetim noktasından geçişinden itibaren  yakın takibe aldı. Bunun üzerine iki yolcuda kameralarca an be an izlendi. İranlı çiftin Berlin uçağının kapısına gittiği tespit edildi. Polis takımları burada yer hizmetleri işçisiyle irtibata geçerek durdurulmasını istedi. İşçi tarafından pasaportlarına el konulan Sahar Heıdrızad Ghezeljeh olay yerinden kaçarken, İranlı müzikçi ise işçi tarafından oturma alanında beklemesi istendi. Kısa bir müddet sonra İranlı müzikçi da bulunduğu yerden uzaklaştı.

1/10

2/10

3/10

4/10

5/10

6/10

7/10

8/10

9/10

10/10

İRAN’A KAÇMAK İSTEDİLER POLİSE YAKALANDILAR

Eşiyle kısa bir müddet telefonla görüştüğü tespit edilen Sıamak Shabdel Borhan, Almanya’ya gidiş planı gerçekleşmeyince ellerinde bulunan Tahran biletiyle İran’a gitmek için uçağın bulunduğu kapıya gittiler. Burada yapılan denetimlerin akabinde uçağa binen çift polis tarafından İran uçağından indirildi. İranlı müzikçi ve eşi göz altına alındı.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap