1. Ana Sayfa
  2. Gündem

İndirimden faydalanıp 37 bin liralık telefon sipariş etti, kutuyu açınca şoke oldu

İndirimden faydalanıp 37 bin liralık telefon sipariş etti, kutuyu açınca şoke oldu
0

Manavgat’ta bir muhasebe ofisinde çalışan Hüseyin Taha Kurnaz isimli genç, bir telefon markasının resmi sitesinden piyasa pahası 37 bin TL olan indirimli fiyatı 36 bin 299 TL olan telefonun siparişini verdi ve parayı hesaplarına gönderdi.

3 gün sonra kargo firmasının kuryesi tarafından getirilen paketin bandının kırışmış olduğunu görünce kutuyu kuryenin yanında açan Hüseyin Taha Kurnaz, cep telefonunun kılıfının içerisinde telefon olmadığını, kutuda yalnızca şarj aleti ve kablosunun olduğunu gördü.

“BİR SORUN YOK”

Manzara karşısında şaşkına dönen Hüseyin Taha Kurnaz, “Hemen kargo firmasının şubesine giderek gelen kargoda cep telefonu olmadığına dair tutanak hazırladık ve yetkili imzaladı. Akabinde sipariş verdiğim firmayı arayarak durumu kendilerine aktardım. Firma yetkilileri bu türlü bir şeyin olmasının mümkün olmadığını, yeniden de araştırıp bana dönüş yapacaklarını söylediler. Bir mühlet sonra firmadan beni aradılar ve gerekli incelemenin yapıldığını, imgeleri izlediklerini, telefonun pakete konulduktan sonra hassas terazide tartılarak gönderildiğini, kendilerinde rastgele bir sorun olmadığını belirttiler. Ben kendilerine, bu işin sorumluluğunun ya firmada ya da kargoda olduğunu, kargo şirketiyle kendileri çalıştığı için kargo şirketiyle bu sorunu çözmelerini istedim. Bu türlü bir yetkileri olmadığın belirtince de cumhuriyet savcılığına giderek cürüm duyurusunda bulundum. Ben zararımın en kısa müddette karşılanmasını istiyorum” dedi.

İnternet üzerinden sipariş verecek vatandaşları uyaran Hüseyin Taha Kurnaz, “Benim düştüğüm duruma sizler de düşmeyin. 3-5 lira indirim için internet yerine gözünüzle gördüğünüz, elinizle tuttuğunuz iş yerinden alışverişinizi yapın” diye konuştu.

Yazar Hakkında

Yorum Yap