1. Anasayfa
  2. Gündem

İmamoğlu’ndan ‘değişim’ çıkışı! Erdoğan’ın zaferinin ardından ilk kez konuştu

İmamoğlu’ndan ‘değişim’ çıkışı! Erdoğan’ın zaferinin ardından ilk kez konuştu
0

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı ikinci cins seçiminin akabinde toplumsal medya hesabından açıklama yaptı. İmamoğlu konuşmasında İstanbulluları, bugün saat 20.00’de Maltepe Meydanı’nda düzenledikleri İstanbul’un fethinin 570. yıldönümü aktifliğine davet etti. 

“SAKIN ÜMİTSİZLİĞE KAPILMAYIN”

Ekrem İmamoğlu, “Kıymetli vatandaşlarım, 28 Mayıs seçimleri sonuçlandı. ‘Egemenlik kayıtsız kuralsız, milletindir’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde bir siyasetçi olarak, bu sonuçların milletimize ve hoş ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Türkiye’nin artık süratlice, olağanlaşmaya ve gerçek sıkıntılarına tahlil bulmaya gereksinimi vardır. Bugün, büyük hayal kırıklığı yaşayan on milyonların olduğunun farkındayım. Sevgili çocuklar, sakın lakin sakın üzülmeyin. Değerli gençler, sakın fakat sakın ümitsizliğe kapılmayın. Hanımefendiler, asla huzursuz olmayın. Beyefendiler, başınız dik yürümeye devam edin. Biz, az vakitte çok ve büyük işler başarabilen bir ulusuz. Yeniden başarırız” dedi.

‘DEĞİŞİM’ ÇIKIŞI

Benzer bir hayal kırıklığının bundan 5 yıl evvel de yaşandığını hatırlatan İmamoğlu, “Ama yalnızca 9 ay sonra, mahallî seçimlerde muazzam sonuçlar elde ettik. Gerçek işler yaptık ve sonuç aldık. Birlikte başardık. Kimse kaygı etmesin, her şey tekrar başlıyor. Unutmayın, değişmeyen tek şey, değişimdir. Her alanda her ortamda değişim… Tıpkı şeyleri yaparak, farklı sonuç asla beklemeyeceğiz artık. Tıpkı 38 yaşındaki Mustafa Kemal Atatürk üzere, tıpkı 21 yaşındaki Fatih Sultan Mehmet üzere yapacağız. Bugün, 29 Mayıs. Bugün, İstanbul’un fethinin 570. Yıldönümü. Asırlar uzunluğu ne ordular ne kumandanlar İstanbul kapısından eli boş döndü. Ancak gün geldi, prosedür ve araçları değiştiren Mehmet fethetti; Fatih oldu. Yalnızca bu kadim kenti değil, bu kentte yaşayanların gönlünü de fethetti. Böylelikle fethi kalıcı kıldı. Biz de gönülleri fethetmek için yola çıktık. Bundan sonra bütün gönülleri kazanmak için çabaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

“YOLUMUZ UZUN GENÇLİĞİMİZ VAR, İNANCIMIZ TAM”

İmamoğlu, “Büyük Atatürk diyor ki; ‘Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz beşerler vardır’. İstanbul’da, benim üzere milyonlarca, Türkiye’de on milyonlarca umutlu hem de çok umutlu demokrasi neferleri var. Bu seçim kampanyasında onların inançlı, dirençli, asla vazgeçmeyen uğraşına şahit oldum. Başta ‘demokrasi neferleri’ olan sizleri, çocukları, gençleri, anneleri ve bütün İstanbulluları, bugün saat 20.00’de Maltepe Meydanı’nda düzenlediğimiz 570. Fetih aktifliklerine davet ediyorum. Bu akşam orada göz göze geleceğiz. Yapacaklarımızı ve değişimi konuşacağız. Tüm Kalpleri fethetmek için nasıl daha süratli koşacağımızı paylaşacağız. Bana inanın; yolumuz uzun gençliğimiz var, inancımız tam. Ve bana itimadın: Her şey çok hoş olacak…” tabirlerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir