1. Ana Sayfa
  2. Gündem

İkinci el araç sahiplerini dolandıran şüphelilere operasyon!

İkinci el araç sahiplerini dolandıran şüphelilere operasyon!
0

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Cürümlerle Gayret Şubesi takımları, internet sitesine ikinci el araba satış ilanı veren araç sahiplerinin uydurma para transferi sistemiyle dolandırıldığı ihbarlarıyla soruşturma başlattı. Dolandırıcılık olaylarına karıştığı tespit edilen şüphelilere yönelik Eskişehir merkezli Bursa ve Antalya’da operasyonda düzenlendi, 5’i bayan, 28 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin konutlarındaki aramalarda 2 tabanca, 3 şarjör, 26 mermi, çok sayıda dijital malzeme ve araç satış mukavelesi ele geçirildi. Bursa ve Antalya’da gözaltına alınan şüpheliler Eskişehir’e getirildi.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde şüpheliler adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin internette satışa çıkarılan araçlar için sahiplerine saat 16.00’dan sonra anlaştığı fiyatı, havale yoluyla bilgisayar ortamında hazırlanmış geçersiz dekontla göndermiş üzere gösterip, noter satışının akabinde ödemeyi iptal ederek dolandırdıkları tespit edildi.

Şüphelilerin son 3 ayda 11 araç sahibini birebir yolla yaklaşık 3 milyon lira dolandırdıkları belirlendi. Ayrıyeten şüphelilerin ikinci el araba sahiplerinden noter üzerinden satın aldıkları arabaları vakit kaybetmeden cürüm ortakları olan öbür arkadaşlarının üzerine yaptıkları, bu şahıslarında birebir anda farklı noterlerden arabayı üçüncü bireyler üzerine satış gösterdiği anlaşıldı.

 

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap