1. Anasayfa
  2. Gündem

İçişleri’nden 81 ile genelge! Geri dönmek isteyen afetzedelerin bilet ücretleri karşılanacak

İçişleri’nden 81 ile genelge! Geri dönmek isteyen afetzedelerin bilet ücretleri karşılanacak
0

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum İdaresi (AFAD) Başkanlığı 81 vilayet valiliğine “Afetzedelerin Geri Dönüş Süreçleri ve Yol Masraf Ödemeleri” bahisli genelge gönderdi.

Genelgede öbür vilayetlerden afet bölgesine, afet bölgesinden süreksiz olarak yaşadıkları öbür vilayetlere, afet bölgesinden afet bölgesine gidiş dönüş yapmak isteyenlerle ilgi tahliye taleplerinin karşılanması süreçlerinin kesintisiz halde devam ettiği belirtildi.

Bu kapsamda; Afetzede vatandaşların geri dönüş ve yol masraflarının karşılanması iş ve süreçlerinin yürütülmesi için Valilik/Kaymakamlık bünyesinde daha evvel oluşturulan üniteler misyonlarına devam edecek. Muhtaçlık durumunda teknik ekipman ve işçi bakımından takviye sağlanacak. Belirlenen tahliye bilgilendirme ve müracaat noktalarının adres ve bağlantı bilgiler Valilik/Kaymakamlık internet ve toplumsal medya hesapları üzerinden paylaşılacak.

GERİ DÖNMEK İSTEYEN AFETZEDELERİN BİLET FİYATLARI KARŞILANACAK

Yol Masraf Evrakı talep eden depremzede vatandaşlar “https://tahliye.afad.gov.tr” adresinden sisteme giriş yapabilecek. Tahliye ve geri dönüşler konusunda müracaat noktalarına başvuran afetzedelerin de bilet fiyatları karşılanacak. Kendi imkânları ile bilet alan afetzedelerin talep etmeleri halinde bilet fiyatları ödenecek, yapılacak ödemelerin depremzede vatandaşların TC Kimlik Numaraları üzerinden gerçekleştirilmesi sağlanacak.

Çıkış vilayetlerindeki tahliye bilgilendirme ve müracaat noktalarına müracaat yapamadan afet bölgesindeki merkezlere ulaşan afetzedelere de gerekli kolaylıklar sağlanarak talepleri halinde yol masraf fiyatları karşılanacak.

7/24 çalışma temelli oluşturulan tahliye ve müracaat merkezlerine başvuran vatandaşların ulaşım noktasında uygun vasıtalarla gidiş dönüşlerinde gerekli her türlü imkân ve kolaylık daha evvel yapıldığı formda kesintisiz yürütülecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir