1. Ana Sayfa
  2. Gündem

İçişleri Bakanı Yerlikaya Şırnak’ta ziyaretlerde bulundu

İçişleri Bakanı Yerlikaya Şırnak’ta ziyaretlerde bulundu
0

İlk olarak Şırnak’ta ziyaret ettiği Çakırsögüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı askerleri ile bir ortaya geldi, askerlerin Babalar Günü’nü kutladı, terörle gayrete devam bildirileri verdi.

Daha sonra İçişleri Bakanı Yerlikaya ve beraberindekiler Şırnak Valiliğini ziyaret etti. Şırnak Valisi Alım, ilçe kaymakamları ve belediye liderlerinden Şırnak ile ilgili brifing aldıktan sonra, Şırnak esnafını ziyaret etti.

Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlarla bir ortaya gelen İçişleri Bakanı Yerlikaya ve beraberindekiler çay içip sohbet etti. Burada konuşan Bakan Yerlikaya, 2007 Aralık ayında Şırnak’a geldiğini ve 2010 Mayıs ayında ayrılıp Ağrı’ya gittiğini söyledi. Bakan Yerlikaya, “Şerafettin Elçi Havalimanımıza geldiğim vakit son derece duygulandım. Zira 2007’nin Aralık ayında buraya gelirken, Mardin’e geldim. Mardin’den buraya iki buçuk saate gelebilmiştim. Daha sonra vazife icabı, hizmet için gitmeler gelmeler, Diyarbakır’a indiğimiz vakit buraya üç buçuk saatte gelebiliyorduk. Artık şükürler olsun ki Şerafettin Elçi Havalimanımıza geliyoruz. Oradan helikoptere binip büyük bir hasretle sağa sola bakarak geldik ve Şırnak’ımızın üzerinde cins atarken de hakikaten duygulanmamak, maşallah dememek elde değil” dedi.

21 yıldan beri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 783 bin metrekare kara vatanda, mavi vatanda, hava vatanda, yeşil vatanda birlik beraberlik kardeşlik ismine her şey yapıldı ve yapılmaya devam edildiğini söz eden Bakan Yerlikaya, “Bunun en hoş örneklerinden biri Kenti Nuh Şırnak. Türkiye yüzyılında Allah’ın müsaadesi ile Sayın Cumhurbaşkanımızın ikinci devir misyona başlamasında söz ettiği üzere kollarımızı 180 derece pergel üzere açıp kardeşlik seferberliğini o denli bir haykıracağız yürekten o denli bir tabir edeceğiz ki, yalnızca bizim milletimiz değil tüm gönül coğrafyamız ve tüm dünya bize hayret edecek göreceksiniz” dedi. Bakan Yerlikaya, “Cumhurbaşkanımız daima şunu söyledi, terör kaybedecek. Kökü kuruyacak. Hiç kuşkunuz olmasın. Terörizm ile de çabada yani kentlerimizi bir yandan terörün kökü kurutulurken, bir yandan tıpkı toprağın evlatları olan bizler kardeşliğimiz pekiştireceğiz. Gönüllerimiz ile bizi birbirine yaslayarak, birbirimizden o kadar kardeşlik ruhu ile yaptığımız güç ile refah düzeyimizi, kentlerimizin imarını ihyasını, çocuklarımızı, evlatlarımızı, gençlerimiz geleceğe ümit ile heyecanla bakmalarını sağlamak. Bizim gördüğümüz hoşluktan daha hoşunu, daha zenginini, daha huzuru, daha büyük kardeşliği görebilmeleri ismine çok lakin çok çalışacağız. Buna biz yürekten inanıyoruz. Her vakit burada da birinci geldiğim de söylediğim üzere, her vakit yeterliler, her vakit doğrular, her vakit birbirine Allah isteği için kenetlenen, kardeş olanlar kazanmıştır. Kazanmaya da devam edecek” dedi.

Bugün Babalar Günü olduğunu belirten Bakan Yerlikaya, “Öncelikle şehit babalarımıza selam olsun diyorum. Burada bulunan kahraman askerimiz, kahraman jandarmamız, kahraman polisimiz, burada size hadim olan bütün kamu vazifelileri ve bu kentin çok aziz ve sayın, yaşça içimizde en büyük olan Cemil Öter babamızın şahsında kentimizdeki büyük küçük demeden bütün babaların Babalar Günü’nü kutluyorum. Allah sıhhat sıhhat huzur versin. Onların gücü kuvveti hayır duaları bizim üzerimizde olsun. Valilikte ve belediye de son 20 yılda yapılanları dinledikçe, maşallah dememek, gurur duymamak elde değil. Nitekim yapılanlar, nereden nereye geldiğini görmek gurur verici. Benim vaktimde buralar bu türlü değildi. Şuraya baktığım vakit gördüğüm görüntüyü hatırladım, bir de bu görüntüyü görüyorum artık. Belediyenin yeni binası, belediyenin karşısındaki caddenin geldiği hal, sinemalarımızın olduğu, yollarımız, bayan doğum hastanemiz, İkizce’ye yapılan 500 yataklı Kent Hastanemiz, okullarımızın derslik sayısının nereden nereye geldiği, şuanda bir şube dersliğin 20 ile 25 olduğunu öğrenmek, arkadaşlar say say bitmez. Her şeyin en güzeline layıksınız. Buna yürekten inanarak söylüyorum. Benim memleketim Konya, bundan evvelki vazife yerim bütün kentlerin sultanı İstanbul’da, Hatay’da, Trabzon’da bütün kentlerimizde olan hoşluk ne ise Şırnak’ta da Hakkari’de de, Diyarbakır’da, Ağrı’da da, Şemdinli’de de Beytüşşebap’ta da her yerde birebirsin olması için gece gündüz çalışan bir Cumhurbaşkanımız var. 28 Mayıs’ta terör kaybetti. 28 Mayıs’ta kardeşlik kazandı. 28 Mayıs’ta birlik beraberliğimiz, kardeşliğimize düşman olanlar, lisanı çatal olanlar, gönlü eğri olanlar kaybetti. Gönlü vatan aşkı ile, devlet aşkı ile millet aşkı ile bayrak aşkı ile ezan aşkı ile çağlayanlar elhamdülillah kazandı. Göreceksiniz çok daha hoş günleri daima birlikte göreceğiz. Biz buna yürekten inanıyoruz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap