1. Anasayfa
  2. Gündem

İçişleri Bakanı Soylu: Tayyip Erdoğan mazeretlere sığınmadı

İçişleri Bakanı Soylu: Tayyip Erdoğan mazeretlere sığınmadı
0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’da yaşayan Erzurumlularla Yeşilköy’de bir ortaya geldi. Soylu, “Bugün 28 Mayıs’ta yesyeni ancak, bir Türkiye Yüzyılı adımını tekrar dadaşa güvenerek, yeniden her türlü kumpası, her türlü oyunu, her türlü çelmeyi, en evvelden hissedip, bunu ortadan kaldırmak için kendini ortaya koyan dadaşın, Erzurumlunun 28 Mayıs’ta dünyaya vereceği karşılığı, daima birlikte, bize oyun kuranlara, bize kumpas kuranlara, bize tezgâh kuranlara vereceği karşılığı daima bir arada bekliyoruz” diye konuştu.

“TAYYİP ERDOĞAN MAZERETLERE SIĞINMADI”

Soylu, “Tayyip Erdoğan, ülkenin gelişmesinin önüne bir mazeret koymadı. ‘Benim başıma şu şu işler geldiği için ben, İHA’ları, SİHA’ları yapamadım’ demedi. ‘Kızıl elmayı yapamadım’ demedi, ‘Çanakkale köprüsünü bunun için aksattım’ demedi, dünyanın en büyük barajlarından bir tanesi Yusufeli barajını bunun için aksattım demedi, otoyolları, köprüleri, barajları, nükleer santralleri, bunların her birisini ‘ben bunun için yapamadım’ demedi. Dünyanın en büyük pandemisi, en büyük salgınıyla karşı karşıya kaldı. Hiç birisini mazeret ortaya koymadı. Kent hastanelerini şunun için, bunun için yapamadım demedi. Ukrayna-Rusya savaşının maliyeti şu oldu, ‘Onun için attığımız adımlarda biraz eksik kaldık’ demedi Tayyip Erdoğan. Bir taraftan onlarla çaba etti. Bir taraftan onların Türkiye’ye olan ziyanını, sorununu engellemeye çalıştı. Başka taraftan da istikametine, yoluna devam etti” halinde konuştu.

“AL SANA BAŞBAKANLIK, AL SANA PARLAMENTER SİSTEM”

Soylu, “Bize dayattılar, bize PKK’yı dayattılar, bize dayattılar ve seçimimize PKK’yı soktular, terör devletini seçimimize soktular. Kayyumlardan alıp, o belediyeleri tekrar devretmeyi seçimimize soktular, bize aile yapımızı ortadan kaldıracak LGBT’yi seçimimize soktular. Bize geçen sefer yaptıkları üzere, özerkliği yani geçen sefer yaptıkları üzere özerkliği, 25 yerde yaptıkları üzere özerkliği seçimimize soktular, bize FETÖ’yü seçimimize soktular. Bize bu ülkede ülkenin yarınları için telaş duyabileceğimiz ne varsa, Amerika üzerinden ve Batı üzerinden seçimize soktular. Ancak o denli bir yanıt verdik ki ve o denli bir noktaya geldi ki, Allaha hamd olsun, milletimizin ferasetiyle ve anlayışıyla sonuçlardan bir tanesi şudur: Oturmuş Akşener, bay bay Kemal, neymiş ben başbakan olacağım sen cumhurbaşkanı olacaksın. Mecliste o denli bir tokat vurdular ki bunlara, 320’nin üzerinde Cumhur İttifakıyla birlikte al sana dediler başbakan, al sana dediler parlamenter hükümet sistemi. Milletimizin feraseti” dedi.

“HDP’NİN OYLARI DÜŞTÜ”

Soylu, “Ama size bir şey söyleyeyim, HDP’nin aldığı oy bundan 7-8 sene evvel 13.5’du, artık aldığı oy 8.5’a geriledi. Milet bir şey söyledi. ‘Ben 9 yaşında ki bir kızın dağa çıkmasını istemiyorum artık’, ‘Ben terörle uğraşın yanındayım artık.’, ‘Ben ülkemde doğu ve güneydoğunun daha fazla gelişmesini istiyorum artık’, ‘ben gecenin bir saatinde annelerin, kızlarıyla birlikte sokakta gezebilsinler istiyorum artık’, ‘ben çocukların daha çıkmasını değil, ben kızlarımızın mühendis olmasını, tabip olmasını, öğretmen olmasını, hemşire olmasını istiyorum artık’, ‘organize sanayi siteleriyle her tarafın bezenmesini istiyorum artık’ bildiri çok açıktır. 14 Mayıs’ta birden çok bildiri verdi, siz asıl 28 Mayıs’ta dünyaya verilecek iletileri daima bir arada okuyalım” sözlerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir