1. Anasayfa
  2. Gündem

İçişleri Bakanı Soylu: Bizim Tayyip Erdoğan’a vefa borcumuz var

İçişleri Bakanı Soylu: Bizim Tayyip Erdoğan’a vefa borcumuz var
0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şişli’de bir otelde düzenlenen ‘Sinoplular Buluşması’ programına katıldı. Sinoplulara seslenen Soylu, “Benim nerede büyüdüğüm belirli, ben Sinoplularla büyüdüm. Ben Gaziosmanpaşa da, Ayancık Mahallesinde büyüdüm. Cenabı Allah bana nasip etti. Ayancık’a, Sinop’a hizmet etmek, o selde, karşı karşıya kaldığı dertte devletini ve milletini bekleyen Sinoplu hemşerilerimize elimi uzatmayı Allah nasip etti, Allah’a şükürler olsun” diye konuştu.

“AVRUPA’YI BİRİNCİ KERE BU TÜRLÜ YAKALADIK”

Soylu, “Neden çok çalıştığımı söyleyeyim. Birinci kere batıyı bu türlü yakaladık. Birinci defa Amerika’yı bu türlü yakaladık. Birinci defa Avrupa’yı bu türlü yakaladık. Birinci defa istikametsiz yakaladık, birinci defa vizyonsuz yakaladık. Tam 300 yıldır başımızda boza pişiriyorlar, tam 300 yıldır. Dinimize, inancımıza, birliğimize, beraberliğimize, toprağımıza, bağımsızlığımıza saldırıyorlar. Bizim özgüvenimizi almaya çalışıyorlar. Tayyip Erdoğan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü yaptıkça çıldırdılar. Tayyip Erdoğan, Çanakkale Köprüsü’nü yaptıkça çıldırdılar, Tayyip Erdoğan, Ayasofya’yı açınca istikrarlarını kaybettiler” diye konuştu.

“BİZİM TAYYİP ERDOĞAN’A VEFA BORCUMUZ VAR”

Soylu, “Bana diyorlar ki ‘Niçin çok çalışıyorsun?’ Allah şahit, bizim ona vefa borcumuz var. Şahsi olarak bir vefa borcum elbette var. Benim dedemin yaşayamadıklarını, bugün hiçbir dede mahzun bırakmadığı için vefa borcumuz var. Bizim babamızın çaba ettiği sıkıntıları, bugün hiç kimse, hiçbir biçimde bir mahzunluk görmediği için bir vefa borcumuz var. Kızlarımızın üniversiteye giderken, devlet dairelerine girerken, başı öne eğik olduğunu ortadan kaldırdığı için bizim Tayyip Erdoğan’a vefa borcumuz var. Bizim onurumuzu, bizim gururumuzu ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyerek, bütün dünyaya ülkemizin namını, yıllarca o ezginliği ortadan kaldırdığı, yıllarca bize ‘Siz kimsiniz? Beceremezsiniz, gerçekleştiremezsiniz, yapamazsınız’ diyenlere karşı, bu milletin öz itimadıyla birlikte, biz beceriyoruz, otomobilimizi da yapıyoruz, gemimizi de yapıyoruz, SİHA’mızı da yapıyoruz, İHA’mızı da yapıyoruz diyebileceği özgüven sağladığı için ona vefa borcumuz var” sözlerini kullandı.

“ORTA DOĞU’DA HUZUR OLMAZSA BİZ HUZUR BULAMAYIZ”

Soylu, “Önümüzde ki 5 yıl içerisinde, orayı kendi çöplüğü olarak pahalandıran, ne bir Amerikan askeri bırakacağız, ne bir PYD’li bırakacağız, ne de bir PKK’lı bırakacağız. Etrafımızda ki, o coğrafyanın huzurunu ve itimadını Allah’ın müsaadesiyle dünya önderi Recep Tayyip Erdoğan sağlayacak. Bu millet sağlayacak. Yıllar evvel başını soktular Irak’a, ‘Demokrasi getireceğiz’ dediler, insanları öldürdüler, böldüler ve parçaladılar. ‘Afganistan’a barış getireceğiz’ dediler, uyuşturucu tarlalarına çevirdiler. İnsanları perişan ettiler. Fukaralıkla imtihan ettiler. Birebirini Lübnan, Libya, Yemen etrafımızda ki bütün coğrafyada ki ülkelerde yaptılar. Ben Balkanlarda ki ve Rumeli’de ki arkadaşlarıma anlatıyorum. Size de anlatayım, orada ki muhataplarımı ziyarete gittiğimde, kapılarından içeriye girerken 2 bayrak var. Biri Amerikan bayrağı, biri de kendi ülkesinin bayrağı. Burada bir evladınız olarak söylüyorum, Allah bize o günleri gösterecek. Allah bize o günle buluşturacak ve kavuşturacak, orada ki Amerikan bayraklarını orada ki masalardan söküp atmak bu milletin onuru olacak ve gururu olacak Allah’ın müsaadesiyle. Tayyip Erdoğan diyor ki ‘Turizm gelirini 100 milyar dolara çıkaracağım’ Tayyip Erdoğan bunu yapar mı? Bu yalnızca bizim için değil, bu tıpkı vakitte etrafımızda ki coğrafya için. Şayet Irak, şayet Suriye, Şayet Afganistan, şayet Pakistan, şayet Libya huzursuz olursa biz huzur bulamayız” halinde konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir