1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Hülya Şellavcı Yeğin’i iş yerinde öldürmüştü! Miras kararı

Hülya Şellavcı Yeğin’i iş yerinde öldürmüştü! Miras kararı
0

Bornova’da geçen yıl 22 Ekim’de, Işıkkent Ayakkabıcılar Sitesi’nde ayakkabı nakış atölyesi olan 2 çocuk annesi Hülya Şellavcı Yeğin’e ulaşmayan yakınları, iş yerine gitti. Burada saat 00.30 sıralarında kanlar içinde bulunan Yeğin’in, tabanca ile vurularak öldürüldüğü belirlendi. Polis, kuşkulu olarak bayanın boşanma davası açtığı eşi Kaffar Yeğin’i yakalamak için çalışma başlattı. Yeğin’in cinayetten evvel Kaffar Yeğin hakkında tehdit ettiği gerekçesiyle, 4 defa hata duyurusunda bulunduğu ve uzaklaştırma kararı aldırdığı ortaya çıktı.

Olaydan 3 gün sonra İzmir 16’ncı Aile Mahkemesi’nce Kaffar Yeğin hakkında 30 günlük zorlama mahpus kararı verildi. Ayrıyeten Kaffar Yeğin’in, Yeğin’in öldürüldüğü atölyeye yakın imgeleri de ortaya çıktı. Yeğin 8 Kasım’da, Konak ilçesi Fatih Mahallesi’nde, arkadaşı M.G.’nin (67) konutunda cürüm aleti silahla yakalandı. Yeğin tutuklanırken, arkadaşı M.G. ise hür bırakıldı.

YEĞİN’İN, ‘EŞİ TASARLAYARAK TAAMMÜDEN ÖLDÜRME’ SUÇLAMASI DEVAM EDİLİYOR

Kaffar Yeğin hakkında ‘eşi tasarlayarak taammüden öldürme’ suçlamasından ağırlaştırılmış müebbet, ‘silahla gece vakti yağma’dan 15 yıla kadar mahpus, ‘ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma, taşıma yahut bulundurma’ kabahatinden 3 yıla kadar mahpus istemiyle, 14 Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Ayrıyeten cinayetten evvel hakkında çeşitli suçlamalar bulunan Kaffar Yeğin hakkında, ‘kadına karşı tehdit’, ‘hakaret’, ‘ısrarlı takip’ ve ‘yaralama’ üzere cürümlerden 13 yıla kadar mahpus cezası istemiyle 50’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde de dava açıldı. Bu dava geçen ay sonuçlandı. Karar öncesi savunmasında eski eşleri ve bayan arkadaşlarına yönelik hiçbir vakit makus muamelede bulunmadığını söyleyen sanık Kaffar Yeğin’e, ‘hakaret’ten 8 ay 22 gün, ‘kadına karşı tehdit’ten 1 yıl 3 ay, ‘yaralamadan’ 1 yıl 6 ay ve ‘ısrarlı takipten’ 2 yıl olmak üzere toplam 5 yıl 5 ay 22 gün mahpus cezası verildi. Kaffar Yeğin’in, ‘eşi tasarlayarak taammüden öldürme’ suçlamasından yargılanmasına ise devam ediliyor.

CEZAYI KABUL ETMEDİ

Bunun yanında öldürülen Hülya Şellavcı Yeğin’in Eylül 2022’de açtığı, çocuklarının ise mevti üzerine sürdürdüğü boşanma davası da sonuçlandı. İzmir 16’ncı Aile Mahkemesi’nde çekişmeli açılan davada; mahkeme, Hülya Şellavcı Yeğin’in vefatı üzerine boşanma konusunda karar verilmesine yer olmadığına karar verdi. Mahkeme, davalı eş Kaffar Yeğin’in boşanmaya neden olaylarda kusurlu olduğuna yer verdi. Bu nedenle Kaffar Yeğin’in kusurlu olduğunun tespiti ile miras kararlarından faydalanması engellenmiş oldu. Kaffar Yeğin ise kararı, 18 Mayıs’ta istinafa taşıdı. Kaffar Yeğin davayı üst mahkemeye taşıma münasebetinde ise ismine verilen cezayı kabul etmediğini, mahkeme kararının taraflı olduğu kanaatinde olduğunu öne sürdü.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap