1. Anasayfa
  2. Gündem

Hırsızlardan şüphelendi, fotokapan görüntülerini izleyince şoke oldu

Hırsızlardan şüphelendi, fotokapan görüntülerini izleyince şoke oldu
0

Artvin’in Arhavi ilçesinde yaşayan Nafi Sarı (39), Cumhuriyet Mahallesi İsina Doruğu mevkide kendisine ilişkin arazinde bulunan bağ meskeninin kapısının zorlandığını fark etti. Meskene her gittiğinde farklı olaylarla karşılaşan Sarı, son olarak çitlerin sökülüp konutun etrafının kazıldığını görünce fotokapan kurmaya karar verdi.

Hırsızlardan şüphelenen Sarı, neler olduğu öğrenmek için manzaralarını izleyince hayrete düştü. Bağ konutunda her hafta yaşanan farklı olaylara sebep bir boz ayıydı. Yiyecek arayan boz ayı konutun etrafında dolaşıyor, daha sonra uzaklaşıyordu.

1/3

2/3

3/3

Yaşananları anlatan Nafi Sarı, “hafta sonu burada aktiflik yapmak ve ilçemizin değerli kültürlerinden biri olan atmacacılık avı için bir baraka kaptık. Tıpkı vakitte ufaktan da olsa tarım işleriyle de uğraşıyoruz. Her geldiğimiz konutun etrafında farklılık hissettik. Etrafın kazıldığını, kapıların zorlandığını gördük. Bizde kendi imkanlarımız ile bölgede ne oluyor diye fotokapan aldık. Daha sonra kayıtlarımıza baktık ki bir boz ayı ziyarette bulunmuş. Dolanmış içerde yiyecek bırakmadığımız için içeri girmemiş. Kente de çok uzak değiliz. Ancak kendisinin bu bölgede yaşadığını buraya hakim olduğunu öğrendik. Tabi orman kendisinin. Fotokapandan da olsa izlemek farklı oldu. Bize başka bir heyecan verdi. Bölgede çay toplayan üreticiler var. Aşikâr ki bu hayvan buraları mesken tutmuş. Sabah erken saatlerde geliyor, çay toplamaya da erken saatlerde gidiliyor. Bizde bu bu türlü de yapan hayvanın, ayının olduğun vatandaşların bilmesini istedik” sözlerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir