1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Hayvana eziyet eden 2 personelden şoke eden savunma! ‘Sakinleştirmek için vurduk’

Hayvana eziyet eden 2 personelden şoke eden savunma! ‘Sakinleştirmek için vurduk’
0

Olay, dün öğlen saatlerinde Et ve Süt Kurumu’nun Yüreğir ilçesi Yenidoğan Mahallesi Girne Bulvarı’ndaki kombinasında meydana geldi. Vazifeliler, bölüme hazırlanırken huysuzlanan büyükbaş hayvana müdahale ederek yere yatırdı. Bu sırada çalışandan M.A.T. ve İ.G., sopayla hayvanın başına tekraren vurarak bayıltmak istedi. Yaşanan anlar öteki bir kişi tarafından cep telefonuyla görüntülenerek toplumsal medyada paylaşıldı.

‘SORUMLULAR İŞTEN EL ÇEKTİRİLDİ’

Görüntüler reaksiyon çekerken, Et ve Süt Kurumu’nun toplumsal medya hesabından hususa ait, “Adana Et Kombinası Müdürlüğümüzdeki hayvan hakları ve hayvan refahına muhalif toplumsal medyaya yansıyan manzaralar ile müfettiş görevlendirilmiş olup sorumlular işten el çektirilmiştir. Mevzu tarafımızca titizlikle takip edilmektedir” açıklaması yapıldı. Akşam saatlerinde ise Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamayla, M.A.T. ile İ.G.’nin gözaltına alındığı bildirildi.

SAKİNLEŞMEYİNCE BAŞINA VURMUŞLAR

Şüpheliler, Asayiş Şube Müdürlüğü Etraf, Tabiat ve Hayvanları Müdafaa Ofis Amirliği’ne götürüldü. İki kuşkulu sözlerinde, büyükbaşın kafeste kaldığı için huysuzlandığını ve kaçmaya çalıştığını belirterek, sakinleştirmek için evvel su sıktıklarını, akabinde da başına vurduklarını söyledi. Şüpheliler, emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

Yazar Hakkında

Yorum Yap