1. Anasayfa
  2. Gündem

Hayalleri için bağış çağrısında bulundu

Hayalleri için bağış çağrısında bulundu
0

ALEYNA SEVİM/İSTANBUL- Okuldan kabul alma sürecinin iki sene evvel Romanya’daki bir diğer okuldan kabul almasıyla başladığını kaydeden Ertuğrul, “O okuldan kabul alma sürecim iki sene evvel Doğu Avrupa’nın en güzel aktörlük okulu olan Romanya’daki Bükreş Ulusal Tiyatro ve Sinema Üniversitesi’nden (UNATC) kabul almamla başladı. Şu an hala ikinci ve son yılımı okumaktayım. Fransa’da kazandığım okulun hayalini 17 yaşındayken kurmuştum. Heyecan, endişe merak üzere bir sürü hislerin içindeyim. Okulun fiyatından çok korktum zira Romanya’ya gelirken okuldan burs alıp para vermeyeceğimi biliyordum. O yüzden bağış açıp École de Jacques Lecoq için para toplamaya başladım. Şu vakte kadar 4 bin Euro olan birinci taksiti ödemeyi garantiledim fakat geriye ikinci ve son taksit var. Tıpkı vakitte Fransa’ya yerleşme maliyetini de burslar yahut hibelerle karşılamak istiyorum. 9 Haziran’a kadar ödeme yapmam gerekiyor. 6 bin Euro’ya daha gereksinimim var” tabirlerini kullandı.

Harçlığını çıkarmak için sokakta keman çaldığını belirten Ertuğrul, Fransa’da şu anki kur ile birlikte yaşamanın git gide daha ulaşılmaz hale geldiğini kaydederek, toplumsal medya hesabı üzerinden açtığı bağış hesabı üzerinden (@gofundomer) ve GoFundMe/Omer Faruk Ertugrul linkine dayanak davetinde bulundu.

Fiziksel tiyatro okulu

Fransa’da bir fizikî tiyatro okulu olan École de Jacques Lecoq, dünyaca ünlü sinemalarda oynamış Simon Montagu McBurney, Toby Edward Heslewood Jones ve Geoffrey Rush üzere aktörleri mezun etti.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir