1. Anasayfa
  2. Gündem

Hatice nineye TOGG sürprizi! Bakan Varank, evinden alarak sandığa götürdü

Hatice nineye TOGG sürprizi! Bakan Varank, evinden alarak sandığa götürdü
0

Bakan Varank, Bursa’da ikinci tıp için seçim çalışması yaptığı esnaf ziyareti esnasında alp kapakçığı ameliyatı sonrası kısmi felç geçiren 70 yaşındaki Hatice Sevinç’in birinci tıp seçimlerinde oy kullanmadığını öğrendi. Bağlantı bilgilerini aldığı Sevinç ailesine, seçim günü meskenlerine gelip Hatice Nine’yi oy kullandırmaya götüreceğinin kelamını verdi. Bakan Varank, AK Parti Bursa Vilayet Lideri Davut Gürkan ve Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar ile birlikte sabah saatlerinde Hatice Sevin’in İstiklal Mahallesi 6. Zümrüt Sokağındaki meskenine gitti.

TOGG İLE SANDIĞA GİTTİ

Tekerlekli sandalye ile konuttan çıkaran Bakan Varank, Hatice Sevinç, eşi, çocukları ve torunlarını kendi kullandığı Anadolu rengi Togg’a bindirerek Osmangazi İlçesi’ndeki Hürriyet Şehit Onbaşı Tolga Taştan İlkokulu’nda 3148 numaralı sandığa kadar götürdü. Sevinç, eşi ve torununun yardımı ile oyunu kullandı. Varank, Sevinç’in oy verme süreçlerinin tamamlanmasının akabinde tıpkı sandıkta oyunu kullandı.

SİTEM ETTİLER

Okul bahçesindeki gazetecilere açıklama yapan Varank, “Seçim çalışmaları vesilesiyle Bursa’yı sokak sokak, cadde cadde gezerken Koza Han’da denk geldiğimiz genç arkadaşlarımız bize şöyle bir sitemde bulundular. Dediler ki ‘Bizim ninemiz oy kullanmak istedi ancak biz onu sandığa götüremedik.’ Biz de kendilerine bir kelam vermiştik. Hatice teyzemizi de Togg ile oy kullanmaya getirdik. Biraz evvel oyunu kullandı. Mütebessim çehresinden bundan ne kadar şad olduğunu da görmüş olduk.” tabirlerini kullandı.

Bakan Varank, daha sonra Hatice Sevinç ve ailesini meskenine bıraktı.

SEVİNÇ AİLESİ NE DEDİ?

Hatice Sevinç’in kızı Gülcan Sevinç Tüter, 10 gün evvel Varank ile Koza Han’da esnaf ziyareti sırasında karşılaştıklarını belirtti.

Bu sırada Varank’ın yanına gittiğini anlayan Tüter, “Ona ‘bakanım annemiz felçli, konuşamıyor ve yürüyemiyor. Bu nedenle bir evvelki seçimde de oy kullanamadık ancak annem çok oy kullanmak istiyor. Annem şayet oy kullanırsa kendini daha güzel hissedecek. Sürekli oy kullanmak istediğini söylüyor’ dedik.
Bakan beyefendi de ‘hemen adresinizi, telefonunuzu alalım ilgilenelim. Gerekirse ben de Togg ile bir arada geleceğim teyzenin oyunu kullandıracağız, sonra tekrardan meskenine teslim edeceğiz.” dedi. 

Hatice Sevinç’in eşi Sadettin Sevinç ise, Varank’ın kendilerine bu biçimde yardımcı olduğu için çok şad olduğunu belirtti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir