1. Anasayfa
  2. Gündem

Halı ile kızı kamufle etti! Saniyeler içinde 18 bin TL’lik çantayı çaldı

Halı ile kızı kamufle etti! Saniyeler içinde 18 bin TL’lik çantayı çaldı
0

Olay, 3 Haziran Cumartesi günü Mehmet Ali Paşa Mahallesi’nde bulunan kapalı pazar alanında meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, bir bayan yanındaki kız çocuğuyla birlikte müşteri üzere dokuma gereçleri ve halıların satıldığı tezgaha geldi. Bayan bir müddet halıları inceleyerek tezgahtaki Dilek Sevinç’e indirim yapması konusunda ısrarda bulundu. Diğer bir müşteriye boynunda asılı bulunan çantanın içinden 50 TL para üstü veren Sevinç, tartı yaptığından ötürü çantasını birkaç saniyeliğine çabucak yanında bulunan sandalyenin üzerine bıraktı. Sevinç’in dikkatinin dağıldığı gören bayan ise harekete geçti. Birinci olarak elindekini halıyı açarak Sevinç’in görüş alanını kapatan bayan, akabinde da yanındaki kıza çantayı alması konusunda işaret verdi. İçinde 18 bin TL nakit para ve yaklaşık 8 bin TL kıymetinde telefon bulunan çantayı kaşla göz ortasında çalan kız kaçarak uzaklaştı. Halıyı inceledikten sonra tekrardan tezgaha bırakan bayan, bir müddet sonra ayrıldı. Çantasının yerinde olmadığını fark eden Sevinç, olayın farkına varınca polis takımlarına ihbarda bulundu. Olay yerine gelen polis takımları incelemelerde bulunurken, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Öte yandan, hırsızlık anbean güvenlik kamerasına yansıdı. İmgelerde, bayanın halıyı açarak yanındaki kamufle etmesi ve çantanın çalındığı anlat yer aldı.

“ANNESİ, BEN GÖREMEMEYİM DİYE HALIYI AÇARKEN KIZI YAN TARAFTAN ALDIĞI ÜZERE KAÇIYOR”

Her şeyin saniyeler içinde geliştiğini tabir eden Dilek Sevinç, “Cumartesi günü pazardaydım, annesi ile kızı çantamı çaldı. Çantamın içinde yüklü bir para, telefon ve ilaçlarım vardı. Bir dakika ortayla oldu. Benim o gün müşterim çok ağırdı, müşteriye 50 TL para üstü vermem gerekiyordu. O esnada çantam çalındı. Çanta boynumdaydı, ağırlaşınca sandalyenin üstüne koydum ancak sandalyede yanımdaydı, o esnada çalındı. Annesi, ben görememeyim diye halıyı açarken kızı yan taraftan aldığı üzere kaçıyor. Annesi kaş göz işareti yaprak çantayı al dedi benim de öteki müşteriye para üstü verdiğim anda çantamı almış” dedi.

“18 BİN TL’YE YAKIN PARAM VARDI, TELEFONUM BEDELİ İSE 8-9 BİN TL’YDİ”

Çantanın içinde 18 bin TL nakit para bulunduğunu belirten Sevinç, “18 bin TL’ye yakın param vardı, telefonum kıymeti ise 8-9 bin TL’ydi. Ben aslında halı satıyorum bana biraz indirim yap diye konuştu. Beni oyalanmanın kaygısındaydı herhalde. Bunlar çete olabilir zira o kız benim çantamı almadan evvel birkaç şahıs daha gelip 200 TL’ye sattığın malı 100 yahut 50 TL’ye ver bana diye 3-4 kere tezgaha geldiler. Ben onları tezgahtan kovaladım. Tekrar ikinci bir küme geldi. Onlar almıştı sonra bunlar gelince bu türlü bir olay yaşandı. 6-13 yaş ortası çocukların hırsızlığı burada çok oluyor” diye konuştu.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir