1. Anasayfa
  2. Gündem

Gürsel Tekin’den genel başkanlık çıkışı

Gürsel Tekin’den genel başkanlık çıkışı
0

Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. çeşidinden zaferle ayrılan adayın Cumhurbaşkanı Erdoğan olması sonrasında CHP’de dikkat çeken gelişmeler yaşanıyor. CHP’li Gürsel Tekin, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan istifa davetlerini ve kurultay sürecini kıymetlendirdi. Tekin, genel başkanlık savını ortaya koydu.

CHP’li Tekin, “Aday olmayı vakti, günü gelince düşünürüz. Genel liderim çekilirse düşünürüm. Zira ben genel liderle yol yürümüş bir arkadaşıyım. Her şeye karşın bizim fıtratımızda adam satmak yoktur. Her ne kadar bana yanlış yapmış olsalar da” dedi.

Bir radyo kanalında konuşan Gürsel Tekin, CHP’nin kurultay takviminin yaklaştığını hatırlattı. Tekin, “Ben kurultay takviminin başladığı bir ortamda sayın genel liderin istifasını yanlışsız bulmuyorum. Ancak kesinlikle değişimin olması lazım” sözlerini kullandı.

“KUSURU OLANLARIN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”

Merkez yürütme şurası üyelerinin kendilerini korumak için kurultayı ertelediklerini tez eden Gürsel Tekin, seçimde beklenen performansı gösteremedikleri münasebeti ile MYK üyelerine davet yaptı. CHP’nin kendini yenilemiş, dinamik takıma muhtaçlık olduğunu söyledi. “Kusuru olan insanların da derhal istifa etmesi lazım” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir