1. Anasayfa
  2. Gündem

Günlük kiralık evde akılalmaz tuzak! İlişki vaadiyle eve çağırdılar sonrası inanılmaz

Günlük kiralık evde akılalmaz tuzak! İlişki vaadiyle eve çağırdılar sonrası inanılmaz
0

Şişli Gülbahar Mahallesi’nde evvelki ay yaşanan olayda, toplumsal medya üzerinden V.S. isimli adamla tanışan Cansel Ü., günlük kiralık bir konutta buluşma ayarladı. Akabinde genç kız, V.S.’yi ayarladığı konuta davet etti. Akşam saatlerinde binaya giren adam, genç kızın telefondan söylediği daireye girdi. Bir müddet sonra üst kattan aşağıya inen iki şahıs, daireye girerek V.S.’yi tehdit etti. Sıkıntı kullanan iki şahıs, 7 bin lirasını ve cep telefonunu gasp ettikleri V.S. ile birlikte daireden ayrıldı. Yaşananlar ise kameralara yansıdı.

GÜNLÜK KİRALIK MESKENDE TUZAK KURUP GASP ETTİ

Olayın akabinde iki şahıs kayıplara karışırken, gasp edilen V.S. emniyete giderek şikayette bulundu. Şikayetin akabinde harekete geçen Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Kuştepe Polis Merkezi Amirliğine takımları, V.S.’nin sözleri doğrultusunda binaya giderek güvenlik kamera imajlarını incelemeye aldı. Yapılan incelemeler sonucunda günlük kiralık dairenin olduğu kata birinci olarak iki şahsın geldiği belirlendi. Dakikalar sonra da Cansel Ü.’nün daireye girdiğini gören polis takımları, gasp edilen V.S.’nin de çabucak akabinde içeriye girdiğini tespit etti. Adamın içeriye girmesinin akabinde da iki şahsın daireye girdiği, genç kızın daireden çıkarak uzaklaştığı, iki şahsın da gasp ettikleri adamla birlikte binadan ayrıldıkları belirlendi.

ŞİŞLİ POLİSİ KIZI KAĞITHANE’DEKİ KONUTUNDA YAKALADI

Güvenlik kamera manzaraları üzerinden geçiş çaplı çalışma yapan Şişli polisi, meskene günlük kiraya veren sahibi Y.A.’ya ulaştı. Mesken sahibinin meskeni Cansel ismindeki bir kıza kiraya verdiği bilgisine ulaşan polis, kızın Cansel Ü. olduğunu tespit etti. Kağıthane Ortabayır Mahallesi’ndeki meskenine baskın düzenleyen Kuştepe Polis Merkezi Amirliği takımları, genç kızı yakaladı.

GENÇ KIZ TUTUKLANDI, KONUT SAHİBİNE 59 BİN LİRA CEZA KESİLDİ

Gözaltına alınarak emniyete götürülen Cansel Ü., olay günü yanında bulunan kuşkulu iki erkek şahsın kimliklerini ve telefon numaralarını bilmediğini, yalnızca isimlerini bildiğini söylemesi üzerine devam eden çalışmalarda, iki şahsın Y.K ve M.K.K olduğu tespit edildi. Emniyette tabiri alınarak süreçleri tamamlanan Cansel Ü. sevk edildiği adliyede çıkartıldığı mahkemece “gasp(yağma)” cürmünden tutuklanarak cezaevine gönderildi. Adamı gasp eden iki şahsı ise yakalama çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

Öte yandan meskenini günlük kiraya veren Y.A.’ya ise “kira bildirim kanununa muhalefet” kabahatinden 59 bin lira idari para cezası uygulandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir