1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Film senaryolarını aratmayan dedektiflik! Çalınan motosikletini bulmak için yaptı

Film senaryolarını aratmayan dedektiflik! Çalınan motosikletini bulmak için yaptı
0

Merkez, Yıldırım ilçesi Fabrika Sokakta oturan Fatih Bıçakçı, iş çıkışı geldiği meskeninde motosikletini apartmanın içine sokarak kapısının önüne park etti. Gece saatlerinde uyuyan Bıçakçı, sabah uyandığında motorunun yerinde olmadığı fark etti. Durumu polis gruplarına bildiren vatandaş bununla da yetinmeyerek kendisine muhtaçlık duyduğu öteki bir motosikleti borçla aldı. Bıçakçı, sokak sokak hırsızların bulunduğunu sokaklardaki güvenlik kameralarını inceledi.

Bir dedektif üzere çalışan Bıçakçı, 4 hırsızın birlikte gezdiğini ve etrafta keşif yaptıklarını gördü. Manzaraların peşine düşen mağdur adam, daha sonrasında hırsızların motosikletini çaldığını fark etti. Orta sokakların birinde direksiyonun kilidini kıran 2 hırsız kayıplara karışırken, Bıçakçı motosikletini çalan hırsızların peşine düşüp topladığı kanıtları polis takımlarına teslim etti. Hırsızlara seslenen adam, “Birazcık vicdan sahibi iseniz motosikletimi geri verin ya da müsait bir yere bırakıp bize bilgi verin. Yoksa içeride çürüyeceksiniz” dedi.

“VİCDAN SAHİBİ BEŞERLER İSE MOTORUMU VERSİNLER”

Motosikletinin bulunması için yetkililerden dayanak bekleyen Bıçakçı, “Sabah 5 sıralarında 4 kişilik bir hırsız takımı apartmanın içine girip motosikletimi alıyorlar. Kilitlerini dışarıda kırdıktan sonra orta sokaktan kayıplara karışıyor. Ben bunların güvenlik kameralarına yakalandığı manzaraları bulup emniyete teslim ettim. Artık çalınan motorumun borcu bitmeden yeni motorun borcunu aldım. Sadece eski motorumu bulmak için bunu yaptım. Burada çok sık hırsızlık olayları yaşanıyor. Bir ayda beş yahut altı tane araç çalındı. Buradan hırsızı sesleniyorum; “Vicdan sahibi beşerler ise motorumu versinler. Bu işlerden hayır gelmez başını belaya sokmasın” diye konuştu.

Yazar Hakkında

Yorum Yap