1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Fatih Erbakan’dan ‘Abdüllatif Şener’ açıklaması

Fatih Erbakan’dan ‘Abdüllatif Şener’ açıklaması
0

Yeniden Refah Partisi başkanı ve İstanbul Milletvekili Dr. Fatih Erbakan, Bağcılar İlçe Binası’nda teşkilat mensupları ile bir ortaya geldi. Erbakan, burada yaptığı konuşmada, “Bu seçimlerin sonucunda gördük ki, 7 partinin birbirleriyle olan samimiyetsizlikleri ortaya çıktı. Yalnızca iktidarı değiştirmek için, Sayın Cumhurbaşkanımızı makamından indirmek için bir ortaya gelen 7 parti samimiyetsiz bir ilgi içerisinde oldukları bu seçim sonuçları ile ortaya çıkmıştır” diye konuştu.

Fatih Erbakan bir gazetecinin ‘Yerel seçimlerde de Cumhur İttifakı ile mi hareket edeceksiniz yoksa seçimlere tek mi gireceksiniz’ sorusuna, “Bizler şimdiden mahallî seçimler için kollarımızı sıvayıp mahallî seçim çalışmalarına başladık. 14 Mayıs seçimlerindeki vakit kısıtlaması ve hakikaten de sonlu bir mühlet içerisinde çalışmalar yapılması hasebiyle çok âlâ dersler çıkardık. İnşallah adaylarımızı mahallî seçimlerde çok erken tespit edip öbür partilerin adaylarından daha erken bir biçimde alana çıkmalarını istiyoruz. Türkiye’de bütün vilayetlerde bütün ilçelerde kendi adaylarımızla seçimlere girme niyetindeyiz. İnşallah bu seçimde aldığımız yüzde 3’e yakın oyu mahallî seçimlerde çok daha üste taşıyarak Tekrar Refah Partimizi 2028 seçimlerinin favori partisi haline getireceğiz. Hasebiyle lokal seçimlerde şu an için rastgele bir ittifak kelam konusu değil, tüm vilayetlerde tüm ilçelerdeki adaylarımızla 1989 ve 1994’teki Ulusal Görüş ruhunun tekrar belediyelerde hâkim olması için gayret edeceğiz” biçiminde cevap verdi.

‘ABDÜLLATİF ŞENER’İN DURUMUNU KAMUOYUNUN TAKDİRİNE BIRAKIYORUM’

Eski CHP Milletvekili Abdüllatif Şener’in ‘İlk çeşitte Sinan Oğan’a oy verdim, ikinci tıpta geçersiz oy kullandım’ açıklamalarını da kıymetlendiren Erbakan, “Sayın Abdüllatif Şener’in durumunun kamuoyunun takdirine bırakmak daha yanlışsız olur. Bununla ilgili olay zati açık ve net. Herkes kendi değerlendirmesini yaparsa daha uygun olacaktır” dedi.

Yazar Hakkında

Yorum Yap