1. Anasayfa
  2. Gündem

Fatih Erbakan: Kendimizin 5 milletvekili çıkarması daha kıymetli

Fatih Erbakan: Kendimizin 5 milletvekili çıkarması daha kıymetli
0

CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova’ya konuşan Yine Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan açıklamasında şu tabirleri kullandı: “Biz teşkilatlarımızla birlikte yoğun ve önemli bir çalışma gerçekleştirdik. Bu çalışmalarda gördüğümüz izlenimlerle birlikte beklentimiz yüksekti. Daha yüksek millet vekili sayısı alacağımız düşünüyorduk. 

Girilen birinci seçim olması nedeniyle yüzde 2.86 civarında oy aldık. Önemli bir oran. Kendi alnımızın teriyle 5 milletvekili çıkarmaya hak kazandık.

AK Parti listelerinden girmedik. Kendimizin 5 milletvekili çıkarması daha değerli. Bir öteki partinin vekili olmak bize mantıklı gelmiyor. Birkaç vilayette de milletvekili sayısını ucu ucuna kaçırdık. Buradan milletvekili çıkardığımız vilayetlere çok teşekkür ediyoruz. 

Tabi aslında oy oranından bağımsız olarak icraatlar ve siyasetler ulusal görüşü bizim temsil ettiğimiz gösteriyordu. Bu seçimin kaybedenlerinden bir tanesi de Saadet Partisi. Çabucak çabucak 0 oy katkısıyla bu vekilleri çıkardılar.

Girilen seçimde yüzde olarak önemli oy aldık. İnsanlara yararlı olmak için buradayız. Bu seçimin kaybedeni Sayın Kılıçdaroğlu. HDP’de seçimi kaybedenler ortasında. Çabucak çabucak yüzde 30’unu kaybetmişler seçmenlerinin.

CHP’nin iktidar olduğu devirde kıtlık ve yokluk olmuş. Münasebetiyle bu periyotta de nasıl çözeceksiniz? Bir kaynak paketi koyamadılar. CHP zihniyetiyle Türkiye’de iktisadın düzeldiği görülmemiş .Oradan da tutturamayınca. Seçimi kazanamadılar. Bunların hepsi başarısızlıklarına yer hazırladı.

KABİNEYE GİRMEYİ BEKLİYOR MUSUNUZ?

Bu noktada rastgele bir beklenti içerisinde olmadık. Rastgele bir talep de olmadı. Sayın cumhurbaşkanımızın bu türlü bir talebi olursa da kendi topluluğumuzdan da değerli isimler var, bunlar olabilir. Benim olmam koşul değil. Yararlı olmak ismine. Bu türlü bir beklentinin için de değiliz.

KADIN HAKLARI HAKKINDA

Kadın düşmeni olmamız eşyanın tabiatına karşıt. Bunlar akla mantığa sığmayacak bir niyet. Bayana şiddet bizim inancımıza muhalif.”

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir