1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Fatih Erbakan: 57 Müslüman ülke bir araya gelmeli

Fatih Erbakan: 57 Müslüman ülke bir araya gelmeli
0

Yeniden Refah Partisi önderi ve İstanbul Milletvekili Dr. Fatih Erbakan Arnavutköy İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen programda Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri ve basın mensupları ile bir ortaya geldi.

Türkiye’de 1,5 milyon diplomalı işsizin olduğunu söyleyen Fatih Erbakan köprü, yol ve ulaşım üzere hizmetlerin yanında fakirliğe de tahlil bulunmasını istediklerini belirtti. Erbakan, “Türkiye’de 1 buçuk milyondan fazla diplomalı işsizimiz var. Van’a gidiyoruz seyyar satıcılık yapıyor mühendis gencimiz, Kars’a gidiyoruz çay ocağında garsonluk yapıyor sanayi mühendisi gencimiz, Kastamonu’ya gidiyoruz, Bolu’ya gidiyoruz gençlerimiz markette kasiyer olarak çalışıyor. Birçoğu İktisat Fakültesi okumuş İşletme okumuş gençler bunlar. Bu 1,5 milyon diplomalı işsiz gencin istihdam imkânı, 10 milyonluk işsizler ordumuza iş imkânı için 81 vilayetimize 681 Refah Projesi’ni sunduk. Evet köprüleri yolları havaalanlarını tünelleri yaptık bunlar çok hoş hizmetler ancak fakirliğe yoksulluğa ve işsizliğe kesinlikle deva üretmemiz lazım” diye konuştu.

‘BU ÜLKELER TÜRKİYE İÇİN MUAZZAM BİR PAZAR KONUMUNDA’

Türkiye’nin NATO ve Avrupa Birliği üzere güçlere bel bağlaması yerine Türkiye’nin öncülüğünde 57 Müslüman ülkenin birleşmesiyle çok daha güçlü hale geleceğini tabir eden Fatih Erbakan, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin NATO ve Avrupa Birliği üzere güçlere bel bağlamak yerine Türkiye’nin öncülüğünde 57 Müslüman ülkenin birleşmesiyle çok daha güçlü hale geleceğini söyleyen Erbakan, “57 Müslüman ülkenin Türkiye’nin öncülüğünde bir ortaya gelmesin istiyoruz. Kuvvetin değil hakkın üstün tutulduğu, güçlünün haklı sayıldığı değil, haklının güçlü sayıldığı bir dünyanın kurulması için adımlar atacağız. Müslüman ülkelerle iş birliği yapıp da ne yapacaksın diyenlere söylüyorum. Dünyadaki petrol ve doğalgaz kaynaklarının çoğunluğu Müslüman ülkelerde. Dünyadaki toplam Uranyumun yüzde 40’ı bu Müslüman ülkelerin elinde. Dünyadaki altın, gümüş, krom üzere madenlerin yarısı bu 57 Müslüman ülkenin denetiminde. Dünyadaki su kaynaklarının yarısından fazlası bu Müslüman ülkelerin ellerinde. Türkiye için Muazzam bir pazar pozisyonunda olan ülkeler bunlar. Biz 57 Müslüman ülke ortak hareket edersek, bu kaynakları bu hoşlukları zulme karşı sömürüye karşı kullanırsak o vakit zalimler karışımızda diz çökmek zorunda kalır. Avrupa Birliği NATO üzere güçlere bel bağlamak yerine kendi gücümüzle biz 57 Müslüman ülke olarak uğraş etmek istiyoruz.”

‘TÜM MAĞDURİYETLERİNİ MECLİSE TAŞIYACAĞIZ’

Fatih Erbakan, vatandaşların mağduriyetlerini meclise taşıyacaklarını kaydederek, “Seçim devrinde kelam verdiğimiz üzere atanamayan öğretmenlerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi için Uzman Çavuşlarımızın taleplerinin yerine getirilmesi için polislerimizin mesai saatlerinin düzenlenmesi için belediyelerde çalışan çalışanlarımızın özlük haklarının uygunlaştırılması için kamu mühendislerimizin maaşlarının güzelleştirilmesi için staj ve çıraklık mağdurlarının, mağduriyetinin giderilmesi için EYT’de 99 yılına takılan adaletsizliğe uğrayan mağdur olan mağdurlarımızın badirelerinin giderilmesi için engellilerimizin kederlerine derman olabilmek için Kuran kursu hocalarımızın kederine derman olabilmek için ve yüz binin üzerinde diploma denklik mağduriyeti yaşayan vatandaşlarımızın sıkıntılarına tahlil bulmak için mecliste elimizden gelen çabayı ortaya koyacağız” dedi.

 

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap