1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Evlat nöbetinde buruk Babalar Günü: Biz üzerine ateş düşen babalarız

Evlat nöbetinde buruk Babalar Günü: Biz üzerine ateş düşen babalarız
0

Terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 360 ailenin HDP binası önündeki oturma hareketi, 1385’inci günde de sürüyor. Evlat nöbetinde bugüne kadar 42 aile çocuklarına kavuşurken, Babalar Günü’ne buruk giren evlat nöbetindeki babalar, çocuklarından haber bekliyor.

‘ÜZERİNE ATEŞ DÜŞEN BABALARIZ’

2015 yılında kaçırılan oğlu Özkan için hareketini sürdüren Süleyman Aydın, çocuğundan farklı olduğu için Babalar Günü’nün olmadığını belirterek, “Burada 4 yıldır evlat nöbetini sürdürüyorum. Biz Babalar Günü olmayan üzerine ateş düşen babalarız.  8 yıldır benim evladımı kaçırmışlar. Evlatlarımız dönene kadar bize Babalar Günü yok. Terör örgütü PKK bize Babalar Günü’nü zehir etmiş. Evlatlarımızdan farklı olduğumuz için Babalar Günümüz yok. Evlatlarımız gelene kadar buradayız” dedi.

‘BURUK BİR BABALAR GÜNÜ’

Siirt’in Şirvan ilçesinde 2014 yılında 17 yaşındayken kaçırılan oğlu Yusuf için hareketini sürdüren Nurettin Ödümlü, “Oğlumu 10 yıl evvel HDP’liler dağa götürdü. Buruk bir Babalar Günü. Bize Babalar Günü yok. 10 yıldır ben çocuğumu görmemişim. Bu çok sıkıntı ve acı dolu bir durumdur. 4 yıldır burada nöbet tutuyoruz. Evlatlarımız gelene kadar biz buradan gitmeyeceğiz. Bu mevzuda kararlıyız” diye konuştu.

Siirt’te 2015 yılında lise son sınıf öğrencisiyken kaçırılan oğlu Sedat için evlat nöbetini sürdüren Aydın Dağtekin de “Bizim Babalar Günü kutlaması yok. Bizim acımız var. Çocuğumu kaçırdılar” dedi.  

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap