1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Evlat nöbeti tutan ailelerden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tebrik

Evlat nöbeti tutan ailelerden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tebrik
0

28. Devir Milletvekilliği ve 13. Cumhurbaşkanlığı Seçimi 14 Mayıs tarihinde vatandaşların sandığa gitmesiyle tamamlanırken, Cumhurbaşkanlığı Seçimi YSK’nın kararıyla 2. çeşide ertelenerek 28 Mayıs tarihinde yenilendi. Dün gerçekleşen seçimde resmi olmayan bilgilere nazaran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tekrar Cumhurbaşkanı olarak seçildi.

Diyarbakır’da HDP vilayet binası önünde 4 yıldır çocuklarının yolunu gözleyen Diyarbakır anneleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın zaferini; Türkiye’nin, yürekli anne ve babaların zaferi olarak yorumladı.

Oğlu Bayram’ın HDP ve PKK tarafından kandırılarak dağa kaçırıldığını ileri süren Ayten Elhaman, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 4 yıldır kendilerinden takviyesini eksiltmediğini belirterek, 13. Cumhurbaşkanlığını tebrik etti.

“ÇADIRIMIZ BAYRAM HAVASINDA”

Diyarbakır anneleri olarak HDP önünde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tekrar seçilmesinden ötürü bayram sevinci yaşadıklarını lisana getiren Elhaman, “Yaklaşık 4 yıldır HDP vilayet binasının önünde evlat nöbeti tutuyoruz. Bugün çok sevinçliyiz. Çadırımız resmen bayram havasındadır. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tekrar Cumhurbaşkanı seçilmesi biz annelerin zaferi oldu. İnşallah her daim her yerde kazanacağız. İnşallah evlatlarımız gelir de daha çok seviniriz. İkinci bir sevincimizi de o denli yaşayacağız. 4 yıldır Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve öteki bakanlar sağ olsun bizlere dayanak verdi, veriyor. Tekrar Cumhurbaşkanımıza 13. Cumhurbaşkanlığı güzel olsun. Bütün anneler olarak çok sevinçliyiz. Yılmayacağız, devam edeceğiz” dedi.

Evladına ‘teslim ol’ davetinde bulunan Elhaman, “6 yıl evvel zalimler oğlumu benden aldı. HDP’liler evladımı kandırıp dağ takımına yazdırmış. Bizi burada yıldırmaya çalışıyorlar fakat biz yılmayacağız. Oğlum kâfi artık, o zalimlere uşaklık etmeyin. Burada güçlü devletimizin sayesinde inşallah evlatlarımıza kavuşacağız” diye konuştu.

12 yıl evvel evladı Mehmet’in HDP tarafından kandırılarak dağa kaçırıldığını söyleyen Sariye Tokay da çocuklarını çadırda dimdik ayakta olarak beklediklerini söz etti.

“BU ZAFER YÜREKLİ ANNE VE BABALARIN ZAFERİDİR”

Tokay, “Bugün HDP vilayet binasının önünde 13. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçiminin sevincini yaşıyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tekrar seçilmesine çok memnun olduk. Canı gönülden Diyarbakır anneleri olarak tebrik ediyoruz. HDP ve PKK bizi çökertemedi. Biz burada tekrar dimdik ayaktayız. Bu zafer Türkiye’nin zaferi, bu zafer yürekli anne ve babaların zaferidir” tabirlerine yer verdi.

“BAY BAY KEMAL’E TEKRAR BAY BAY DEDİK”

Çocuğu Mahmut’u HDP önünde bekleyen annelerden Bedriye Uslu ise şöyle konuştu: “4 yıldır Diyarbakır anneleri olarak HDP önünde evlat nöbeti tutuyoruz. Çocuklarımızı çadırda bekliyoruz. Her sabah evlatlarımızın dönmesi için çadırın yolunu tutuyoruz. Bugün biz başka bir sevinçliyiz. Bay bay Kemal’e tekrar bay bay dedik. Cumhurbaşkanımız tekrar Recep Tayyip Erdoğan seçildi. Allah’a hamdolsun, bugünü çok bekliyorduk. Devletimize tekrardan iyi uğurlu olsun.”

Yazar Hakkında

Yorum Yap