1. Anasayfa
  2. Gündem

Evde zorla tutulan Ugandalı kadının yardım çığlığı! Ekipler alarma geçti

Evde zorla tutulan Ugandalı kadının yardım çığlığı! Ekipler alarma geçti
0

Olay, Gaziosmanpaşa Yenimahalle’de bir sokakta gece saatlerinde yaşandı. Teze nazaran Uganda asıllı Safına N.(43) bir gün evvel tanıştığı Servet K.(48) ile arkadaş oldu. Safına N. ve Servet K. dışarıda bir mühlet alkol aldıktan sonra Servet K.’nin Yenimahalle’deki konutuna geldi. Safına N. ile Servet K. konutta alkol almaya devam etti.

Bir müddet sonra ikili ortasında tartışma çıktı. Tartışmanın akabinde Servet K., bayanın konuttan çıkmasını müsaade vermedi.  Safına N. birinci kattaki dairenin penceresine çıkarak ‘Anne’ diye bağırmaya başladı. Etraftaki vatandaşlar sesleri duyarak durumu polise bildirdi. Bu sırada Servet K. pencerede bağırmaya devam eden Safına N.’yi  içeri çekti.

SERVET K. SİLAHIYLA BİRLİKTE GÖZALTINA ALINDI

Olay yerine gelen polis ve itfaiye grupları Safına N.’yi kurtarmak için çalışma başlattı. İtfaiye merdiveniyle takımlar Safına N.’nin bulunduğu pencereye yaklaşarak itfaiye aracının sepetiyle bayanı kurtardı. O sırada polis grupları de dairenin kapısını kırarak içeri girdi. Servet K. yanında bulundurduğu bir adet tabanca ile gözaltına alındı. Safına N.’nin sıhhat durumunun âlâ olduğu öğrenilirken kuşkulu Servet K.’nin İlçe Polis Merkezi’ndeki süreçlerinin sürdüğü öğrenildi.

PENCEREDEN ‘ANNE’ DİYE BAĞIRARAK YARDIM İSTEDİĞİ ANLAR KAMERADA

Safına N.’nin pencereden ‘Anne’ diye bağırdığı anlar etraftaki vatandaşların cep telefonu kamerasına yansıdı. Manzaralarda Safına N.’nin dairenin penceresinden sarkarak bağırdığı görülüyor. İtfaiye gruplarının ise merdiven yardımıyla Safına N.’nin bulunduğu daire yaklaşarak bayanı kurtardığı anlar ile polis gruplarının kuşkulu Servet K.’yı gözaltına aldıktan sonra apartmandan çıkardığı anlar da cep telefonu kamerasına yansıyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir