1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Ev sahibi kiracısının güvenlik kameralarını kürekle kırıp elektrik saatini söktü

Ev sahibi kiracısının güvenlik kameralarını kürekle kırıp elektrik saatini söktü
0

Olay 3 Haziran günü Bakırköy Florya Mahallesi’nde yaşandı. Argümana nazaran bir müddettir konut sahibi 2 yıldır konutunda kiracı olarak yaşayan Ozan Fazilet Canel ve nişanlısına konutu boşaltmaları için baskı yapmaya başladı. Lakin olumlu yanıt alamayan mesken sahibi birinci evvel kiracısının kapısına gelerek hakaretler savurup bir kaç kere elektrik saatini kapatıp karanlıkta kalmalarına neden oldu. Canel’in mesken sahibinden şikayetçi olması üzerine uzaklaştırma kararı çıkartıldı.

ELEKTRİK SAATİNİ  SÖKTÜ

Yasağın sona ermesinin akabinde tekrar tehditlere başlayan konut sahibi bu kere ise elektrik saatini büsbütün sökerek günlerce elektriksiz kalmalarına neden oldu. Devayı tekrar abonelik yaptırmakta bulan Canel elektrik saatini bağımsız olarak bağlatıp ziyan görmemesi için ise metalden özel kasa yaptırdı. Bunu da kâfi bulmayan Canel tıpkı vakitte da güvenliği için meskeninin etrafını güvenlik kameraları ile donattı. Pes etmeyen mesken sahibi bu kez ise yeni takılan elektrik saatini hem sprey boya ile boyayıp ziyan verdi hem de güvenlik kameralarını kürekle kırıp yerinden söktü.

?

‘EVİNİZİ SİZ İÇİNDEYKEN YAKACAĞIM’

Can güvenliğinin olmadığını belirten Ozan Fazilet Canel, “2 sene evvel bu meskeni kiraladık mesken sahibi ve oğlu haksız yere daha vakti gelmeden kira artışı yapmak istedi bizde kabul etmeyince bu kere kelamlı ve yazılı olarak tehditler etmeye başladı. Konutunuzu siz içindeyken yakacağım elektrikli saatini sökeceğim üzere cana ve mala karşı tehdit etmeye başladı. Daha sonra geldi konutun yanına bu sefer bağırarak tehdit etmeye hakaretler etmeye başladı. Daha sonra ise elektriği kapatıp kaçmalara başladı. Sonra gelip elektrik saatini söktü ve günlerce elektriksiz kaldık. Maalesef 8 daire olmasına karşın yalnızca bizim elektriğimiz yok onun yaptığı muhakkak zati kendisi de tehdit ederken bunları söz etti. Daha sonra otomobilime ziyan verdi sileceklerine ve lastiklerine ziyan verdi. Motosikletimizin lastiklerine ziyan verdi. Bunların hepsinden şikayetçi olduk daha sonra uzaklaştırma kararı çıkarttık fakat mühleti dolduktan sonrada gelip tıpkı hakaretleri ve tehditleri yapmaya başladı. Cana ve mala ziyan vermeye başladı. Bizde güvenliğimiz için kamera taktırdık gelip onunda kablolarının kesti biz sonra tekrar taktırdık bu kez kürekle gelip kameraların hepsini kesti. Bunun için tüzel süreci başlattık yetkililerden yardım bekliyoruz” tabirlerini kullandı.

Ev sahibinin kiracısının kapısına gelerek nişanlısına hakaret ettiği ve önlem maksadı ile taktırdıkları güvenlik kameralarını kürekle kırarak ziyan verdiği o anlar kameraya yansıdı. Manzaralarda konut sahibinin binaya girerek yanında getirdiği kürekle kamerayı kırdığı görülüyor.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap