1. Anasayfa
  2. Gündem

Ev almak için biriktirdikleri 1 milyon lira değerindeki altınları çalındı

Ev almak için biriktirdikleri 1 milyon lira değerindeki altınları çalındı
0

Olay, 28 Mayıs’ta Kızıltepe ilçesi Atatürk Mahallesi 819’uncu Sokak’ta bulunan iki katlı meskenin birinci katında meydana geldi. Mahallede kiralık mesken arama mazeretiyle dolaşan 2 bayan, saat 15.00 sıralarında iki katlı meskenin avlusundan içeri girdi. Birinci kattaki konuta giren şüpheliler, dışarı çıkarken o sırada üst kattaki kayınvalidesinden dönen Gamze İtina ile karşılaştı.

Özen’in avluda ne aradıklarını sorması üzerine, şüpheliler kiralık mesken aradıklarını söyleyerek çıktı. Durumdan şüphelenen İtina, içeri girip mesken almak için biriktirdikleri altın ve paraları sakladığı yere baktı. Yaklaşık 1 milyon TL pahasındaki altının yerinde olmadığını gören İtina, polise giderek şikayetçi oldu. Konuta gelen polis, yaptığı incelemenin akabinde, sokakta bulunan bir iş yerinin güvenlik kamerasına da yansıyan imajlardaki şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

‘HAYALLERİMİZİ ALIP GİTTİLER’

Eşinin İzmir’e çalışmaya gittiğini ve kayınvalidesine ilişkin konutta oturduklarını söz eden 2 çocuk annesi İtina, “Üst katta oturan kayınvalidemin konutuna gittim. Aşağı inerken 2 bayan merdivendeydi. ‘Ne işiniz var burada?’ diye sordum, ‘kiralık konut arıyoruz’ dediler. Durumdan şüphelendim, konuta girdim, paralar yerindeydi lakin altınlar yerinde değildi. Hepsini çalmışlar. Dışarı çıkıncaya kadar bayanlar kaçmıştı. Benim eşim İzmir’e çalışmaya gitmişti. Düğün günümüzden ve birikimimizden topladığımız altınları çaldılar. Kendimize konut alacaktık. Lütfen bu bayanları bulun. Mağdurum, bütün birikimimi ve düğün takılarımı çaldılar. Her şeyimizi, hayallerimizi alıp gittiler. 2 çocuk ile ortada kaldım” dedi.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir