1. Anasayfa
  2. Gündem

Eski sevgilisinin bıçakladığı Gamze: Vücudumun değişik yerlerine defalarca vurdu

Eski sevgilisinin bıçakladığı Gamze: Vücudumun değişik yerlerine defalarca vurdu
0

Kentte spor salonu olan eğitmen Gamze Yürekli, evvelki akşam kız arkadaşı Ayşe S. birlikte gezmek için Tepebaşı ilçesine bağlı Hoşnudiye Mahallesi Sağın sokağa gitti. Gamze Cesur’u takip ettiği öne sürülen 3 ay evvel ayrıldığı eski sevgilisi Fatih Durmaz, bayanı sokakta görünce bıçakla saldırdı. Gamze Yiğit bedenine aldığı bıçak darbeleriyle kanlar içinde yere yığılırken, Durmaz ise kaçtı. Etraftakilerin ihbarıyla gelen sıhhat grubunun birinci müdahalesini yaptığı Gamze Yiğit, Eskişehir Kent Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan Gamze Cesur’un kolları, başı ve karnında 12 bıçak yarası olduğu tespit edildi. Geceyi ağır bakım ünitesinde geçiren Bahadır, servise alındı.

Hastanede tabir veren Gamze Yavuz, sokakta Fatih Durmaz’ın üzerine koşup yere yatırdıktan sonra tekraren bıçakladığını söyledi. Eski sevgilisi Durmaz hakkında geçen nisan ayında uzaklaştırma kararı aldığını anlatan Yavuz, “Fatih benim eski sevgilim. Fatih Durmaz’a karşı Eskişehir 1’inci Aile Mahkemesi’nden geçen nisan ayında önlem ve uzaklaştırma kararı aldım. Olay akşamı arkadaşım ile birlikte gezmek için dolaşırken Sağın Sokak’ta Fatih Durmaz’ın üzerime koşarak geldiğini gördüm. Elinde bir obje vardı, lakin birinci etapta ne olduğunu anlamamıştım. Sonra Fatih yanıma geldi ve beni tutarak yere yatırdı. O esnada Fatih’in elinde bıçak vardı. Fatih bu bıçağın kesici kısmıyla benim evvel başıma vurdu. Sonra tekrar bıçağı sol omzuma sapladı. Bedenimin değişik yerlerine tekraren vurdu. Sağ elimin bilek kısmından ve elimin üst tarafından bıçakla yaraladı. Bu yaralanmalar benim hatırladıklarım. Olay esnasında kız arkadaşım yanımdaydı. Sonra Fatih yanımızdan uzaklaştı. Sıhhat takımı gelip beni hastaneye getirdi. Kendisinden şikayetçiyim” dedi.

‘SİNİRLENDİM, ÜZERİNE ÇULLANDIM’

Eski sevgilisi Gamze Cesur’u taammüden öldürmeye teşebbüs suçlamasıyla dün çıkarıldığı adliyede tutuklanan Fatih Durmaz’ın da sözü ortaya çıktı. Gamze Cesur’u ortalarında hiçbir konuşma olmadan sokak ortasında ‘üzerine çullanarak’ dövdüğünü lakin bıçak kullanmadığını tez eden kuşkulu Durmaz, “Gamze benim eski kız arkadaşımdır. Olay akşamı ben alkol aldıktan sonra yolda yürürken Gamze’yi gördüm. Şok oldum ve huzursuz oldum. Gamze bana hakaret etti. Ben birinci etapta reaksiyon vermedim. Akabinde sinirlendim, sonra geri döndüm. Gamze’nin peşinden giderek yanına yaklaştım. Akabinde Gamze’nin üzerine çullandım. Ellerimle ona vurdum. Yanımda bıçak yoktu. Ortamızda rastgele bir diyalog da gelişmedi. Üzerime atılı kabahati bu haliyle kabul ederim. Gamze bana hakaret etmeseydi bu türlü bir olay yaşanmazdı. Ben de ondan şikayetçiyim” dedi.

Gamze Cesur’un Eskişehir Kent Hastanesi’ndeki tedavisi sürüyor. (DHA)

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir