1. Anasayfa
  2. Gündem

Eski sevgilisini öldürmeden önce oğluna tehdit mesajı göndermiş

Eski sevgilisini öldürmeden önce oğluna tehdit mesajı göndermiş
0

Köyceğiz’in Yangı Mahallesi’nde pazartesi günü saat 22.30 sıralarında silah sesi duyan etraftakiler, bir cümbüş yerinde garsonluk yapan Hasret Çakır’ı tek katlı konutunun balkonunda kanlar içinde buldu. 112 Acil Davet Merkezi’ne yapılan ihbarın akabinde adrese jandarma ve sıhhat takımları sevk edildi. Sırtından vurulan 2 çocuk annesi Çakır, sıhhat grubunun yaptığı birinci müdahalenin akabinde kaldırıldığı Köyceğiz Devlet Hastanesi’nde tabiplerin tüm gayretine rağmen kurtarılamadı. Hasret Çakır, Yangı Mahallesi Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Jandarma Hata Araştırma Timi (JASAT) ile Köyceğiz İlçe Jandarma Komutanlığı takımları, olay sonrası çalışma başlattı. Etraftaki güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen takımlar, Çakır’ın çiftçilik yapan eski sevgilisi Murat Bozkurt tarafından vurulduğunu belirledi. Olayın akabinde 48 UK 247 plakalı arabayla Bodrum ilçesine kaçtığı tespit edilen Bozkurt, kabahat aleti av tüfeği ile yakalanıp, gözaltına alındı. Bozkurt jandarmadaki süreçlerinin akabinde sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Murat Bozkurt’un savcılıktaki sözüne ulaşıldı. Bozkurt sözünde, Hasret’in kendisiyle evlenmek istediğini belirtip, “Olumlu yanıt verdim. Fakat, Bodrum’un Mumcular Mahallesi’ne gitmek istediğimi söylüyordum. Lakin o, Yangı’da yaşamaya devam etti. Münasebetimiz iki hafta evvel bozuldu. 100 bin lira meblağında konutun tadilatı için para istemişti. Bu parayı elden verdim. İki, üç gün kadar sonra kart borcunu ödeyeceğini söyleyerek 50 bin lira istedi. Bu kadar kart borcu olamayacağını söyledim. Bunun üzerine tartışmalarımız ağırlaştı. Israrla yine farklı ölçüde para talep ediyordu. Olumsuz yanıt vermem üzerine artık görüşmek istemedi. Telefonlarımı engelledi. Bunun üzerine kendisine bu vakte kadar harcamış olduğum ölçüleri iade etmesini, bunun karşılığında ısrarcı olmayacağımı ve bağımızın biteceğini belirttim. Artık öteki biriyle birlikte olduğunu, o kişinin daha düzgün baktığını, harcamış olduğu paraları da geri vermeyeceğini belirtti. Olay yerine av tüfeği ile gitmiş olsam da anlaşmazlıklarımızı çözmek için konuşacaktım. Hasret’in konutunun önünde yabancı aracı görmem üzerine çok sinirlendim. Hudutlu olarak gitmiştim. Av tüfeğini ateşledikten sonra aracıma yöneldiğim sırada pişmanlık hissettim. Maksadım korkutmaktı, çok pişmanım” dedi.

 ‘GEREKİRSE CAN GİDECEK’

Savcının, Hasret Çakır’ın oğlu A.A.’ya attığı ‘Gerekirse can gidecek üçünüzden biri, bunu unutma. Sonra söylemedin deme’ iletisini sorması üzerine Murat Bozkurt, “Mesajı hengame etmemiz sebebiyle yazmıştım. İleti içeriğini kabul ediyorum. Keşke konutuna gidip kendisiyle konuşsaydım. Olaydan sonra korkmam sebebiyle kolluk kuvvetlerine Bodrum ilçesi hudutlarında olduğumu söyledim. Kaçma maksadım yoktu” diye konuştu. 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir