1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Eski eşi ile onun yeni kocasını falçatayla yaralamıştı! İkinci yargılamada 29 yıl hapis

Eski eşi ile onun yeni kocasını falçatayla yaralamıştı! İkinci yargılamada 29 yıl hapis
0

Abdurrezzak Aydın, 6 Nisan 2022’de Erenköy Mahallesi 4873’üncü Sokak’ta oturan eski eşi Meral Fesli’nin konutuna gitti. Burada Aydın, tartıştığı Meral Fesli ile 10 gün evvel evlendiği Erden Fesli’yi falçata ile yaraladı. Çift hastaneye kaldırılırken, Aydın gözaltına alınıp, tutuklandı.

Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde geçen aralık ayında görülen davanın karar duruşmasında; Aydın’a, Meral Fesli’ye yönelik ‘tasarlayarak yakın akrabayı öldürme’ cürmünden evvel ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpus cezası verildi. Hareket teşebbüs evresinde kaldığı için ceza, 14 yıla düşürdü. Aydın, Erden Fesli’ye yönelik de ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ cürmünden 11 yıl mahpus cezası aldı. Cezada rastgele bir indirim uygulanmadı. Fesli çifti, davayı istinaf mahkemesine taşıldı. Antalya Bölge Mahkemesi’nde görülen duruşmada; dava evrakı, kararın tekrar kıymetlendirilmesi için Antalya 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

‘HAKKIMI HELAL ETMİYORUM’

Antalya 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yine görülen davanın duruşmasına Abdurezzak Aydın, Meral Fesli, taraf avukatları ile Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’nın avukatı katıldı. Savunma yapan Aydın, “Bu yaşıma kadar daima düzgünlük yaptım. Konutumu verdim. Çocuklarımdan ayrıldım. Hakkımı helal etmiyorum. Üzerime geldikleri için olay gelişti. Ambulansı da aradım. Şayet öldürmek isteseydim; öldürürdüm” dedi.

Şikayetçi avukatları da sanığın en üst sondan cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti, Aydın’a Meral Fesli’ye yönelik ‘tasarlayarak yakın akrabayı öldürme’ kabahatinden evvel ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpus cezası verdi, ceza aksiyonun teşebbüs basamağında kalması gerekçesiyle 16 yıla düşürdü. Aydın, Erden Fesli’ye yönelik de ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ hatasından 13 yıl mahpus cezasına çarptırıldı. Böylelikle birinci yargılamada toplam 25 yıl mahpusa çarptırılan sanığın cezası, 29 yıla çıktı. Erden Fesli için istinaf yolunun kapalı, Meral Fesli içinse açık olduğu belirtildi.

 

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap