1. Anasayfa
  2. Gündem

Eşini öldürüp Yunanistan’a kaçmıştı! Cani adamın cezası belli oldu

Eşini öldürüp Yunanistan’a kaçmıştı! Cani adamın cezası belli oldu
0

Büyükçekmece’de 2020 yılında eşi Derya Aslan’ı (32) öldürüp Yunanistan’a kaçan ve burada yakalanan Sami Aslan (34) ile onu azmettirdiği argüman edilen babası Mehmet Sırrı Aslan’ın (59) yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Bakırköy 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Sami Aslan ile taraf avukatları hazır bulundu.

İFTİRA ATILDIĞINI SAV ETTİ

Duruşmada savunma yapan sanık Sami Aslan kendisine iftira atıldığını söyleyerek “Benim şiddet yanlısı olduğum söylenmiştir. Çocuklarımın beyanı alınarak bu durum sorulabilir. Takdir mahkemenindir” dedi

Sanık savunmasının akabinde kararını açıklayan mahkeme Sami Aslan’ın ‘eşi taammüden öldürme’ kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet mahpusla cezalandırılmasına karar verirken, babası Mehmet Sırrı Aslan’ın ise beraatine hükmetti.

İddianameden

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, 29 Temmuz 2020 tarihinde Büyükçekmece’de ağaçlık alanda Derya Aslan’ın öldüğü üzerine ihbar geldiği ve polis takımlarının olay yerine gittiği anlatılmıştı. Yapılan incelemelerde maktül Aslan’a 3 merminin isabet ettiği ve her birinin öldürücü olduğu belirtilmişti. Cinayetin akabinde başlatılan soruşturma çerçevesinde maktül Derya Aslan’ın ağabeyi Mehmet Akın beyanında “Olay günü akşam saatlerinde Sami bizi aradı. Gelip eşimi alıyorum dedi. Derya’yı alıp gitti. Sami bir saat sonra tanımadığım bir numaradan aradı. ‘Ben kız kardeşini öldürdüm, haberin olsun’ dedi. Ben de ‘nasıl bunu yaparsın nerede yaptın’ dedim. Bana ‘Çakmaklı’da’ dedi ve telefonu kapattı” demişti. İddianamede Sami Aslan hakkında yakalama buyruğu ve kırmızı bülten çıkarıldığı, Aslan’ın Yunanistan Interpol ünitelerince yakalanarak iade talepnamesi hazırlandığı ve sonucunun beklendiği aktarılmıştı. İddianamede sanık Sami Aslan’ın aldatıldığını düşünerek eşi Derya’yı öldürdüğü ve sanığın babası Mehmet Sırrı Aslan’ın ise cinayete azmettirerek suça iştirak ettiği belirtilmişti. Sanık Sami’nin ‘eşi taammüden öldürme’, babası Mehmet Sırrı’nın ise ‘töre saiki ile öldürmeye azmettirme’ kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet mahpus ile cezalandırılması talep edilmişti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir