1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Eşini 32 bıçak darbesiyle öldürdü, haksız tahrik indirimle 22 yıl hapis aldı

Eşini 32 bıçak darbesiyle öldürdü, haksız tahrik indirimle 22 yıl hapis aldı
0

Keçiören ilçesinde geçen yıl 7 Ocak’ta meydana gelen olayda Recep Koyuncu, kendisini aldattığını tez ettiği eşi Funda Koyuncu ile tartıştı.

Funda Koyuncu, tartışma sırasında polisi arayıp, ihbarda bulundu. Bu sırada Recep Koyuncu, mutfaktan aldığı bıçakla eşini 32 yerinden bıçakladı.

Funda Koyuncu hayatını kaybetti, gözaltına alınan Recep Koyuncu tutuklandı. Recep Koyuncu, Ankara 37’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘eşi taammüden öldürmek’ hatasından ağırlaştırılmış müebbet mahpus istemiyle açılan davanın karar duruşmasında; hakim karşısına çıktı. Duruşmada taraf avukatları da hazır bulundu.

ÇOCUĞUN SANIKTAN OLMADIĞI BELİRLENDİ

Sanık Koyuncu, daha evvelki savunmasında eşinin kendisini aldattığını, 3 çocuklarından 2 yaşında olan en küçüğünün kendisinden olmadığını, DNA testi yaptırmak istediğini, eşinin evvel buna karşı çıktığını, sonra da çocuğun kendisinden olmadığını itiraf ettiğini ileri sürdü. Koyuncu, bunun üzerine boşanma konusunda anlaştıklarını; lakin kapı zili çalınca bağırmaya başladığını, arbede sırasında eşini bıçakladığını söyledi. Yargılama sırasında yapılan DNA testinde de çocuğun sanıktan olmadığı belirlendi.

Duruşmada son kelamı sorulan Koyuncu, pişman olduğunu belirterek, “Eşimi çok sevdim. Evlatlarımı annesiz bıraktım. Kendimi de mahvettim” dedi. Mahkeme heyeti, sanığa evvel ‘eşi taammüden öldürmek’ hatasından ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası verdi. Bu ceza, sanığın aksiyonu haksız tahrik altında gerçekleştirdiği gerekçesiyle indirim uygulanarak 22 yıla düşürüldü. Mahkeme, kararın münasebetini daha sonra açıklayacak.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap