1. Anasayfa
  2. Gündem

Eşi, iki çocuğu ve iki bacağını kaybetti! Kahramanmaraşlı depremzede protez yardımı bekliyor

Eşi, iki çocuğu ve iki bacağını kaybetti! Kahramanmaraşlı depremzede protez yardımı bekliyor
0

6 Şubat’ta meydana gelen ‘asrın felaketi’ 11 ili etkiledi, 50 binden fazla can kaybı yaşandı. Sarsıntının merkezi Kahramanmaraş’ta en çok can kaybının yaşandığı Ebrar sitesinden ise geriye acı kıssalar kaldı. Sitedeki dairesinde afette eşini, 3 ve 5 yaşlarındaki çocuklarını kaybeden 32 yaşındaki acılı baba Halil Yeşilli, iki bacağını enkazda bıraktı. Enkazdan 2 gün sonra ağır yaralı olarak çıkarılan Yeşilli, iki bacağını kaybetti ve tekrar ayağa kalkabilmek için protezle yaşama tutunmak istiyor.

“BİNA SALLANMADAN DİREKT ÇÖKTÜ”

Yaşadıklarını anlatan Halil Yeşilli, “Özel bir bankada güvenlik görevlisiydim. Bu asrın felaketi Kahramanmaraş sarsıntısında depremzede olarak hayata devam ediyorum şu an. Ebrar sitesinde D blokta 6. katta oturuyordum. Ben sarsıntının olduğu o saatlerde ayaktaydım. Rastgele bir sallanma hissetmedim, bina direkt çöktü ve sallanma olmadı. Bu sarsıntıda eşimi ve iki çocuğumu kaybettim. İki ayağım ampute olarak kesildi ve şu anda protez sürecine girmek üzereyiz. Çalışma olasılığım, iş bulma imkanı ve maddi imkansızlıklardan ötürü yetkililerden protez dayanağı bekliyorum” dedi.

Protez için 200 bin TL ile 1 milyon lira ortasında maliyet olduğuna dikkat çeken Yeşilli, şu anda ilgili kurumların bunun 20’lik kısmını karşıladığını, en kısa müddette tamamının karşılanarak kendi durumunda olanların da meselesinin çözülmesini talep etti.

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir