1. Anasayfa
  2. Gündem

Erişte yerken bir daha düşünün: Tavuklu erişte yedi, ayaklarını ellerini kestiler derisi ise…

Arkadaşının evinde kalan genç, akşamdan kalan tavuk etli eriştesini yedi ve bir süre sonra fenalaştı. Hastaneye kaldırılan talihsiz genç hayatının kabusunu yaşadı. Derisi dökülmeye başladı, elleri ve bacakları kesildi!

Erişte yerken bir daha düşünün: Tavuklu erişte yedi, ayaklarını ellerini kestiler derisi ise…
0

Bir üniversite öğrencisinin hayatı yediği tavuklu erişte sonrası kabusa döndü. Arkadaşının evinde kalan üniversite öğrencisi akşamdan kalan tavuklu eriştesini yedikten sonra fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Halsizlik, kusma ve yüksek ateş şikayetleri ile tedavi altına alınan talihsiz üniversite öğrencisinin başına gelmeyen kalmadı.

Olay geçtiğimiz aylarda İngiltere’de meydana geldi. Sağlık dergisinde de yayımlanan tüyler ürpertici vakada üniversite öğrencisinin hayatı akşamdan kalma tavuklu erişte yüzünden adeta kabusa döndü. Arkadaşının evinde kalan genç, akşamdan kalan tavuk etli eriştesini yedi ve bir süre sonra fenalaştı. Yüksek ateş ve halsizlik şikayeti ile hastaneye kaldırılan talihsiz gencin kalp atışları hızlanmaya başladı.

ELLERİNİ BACAKLARINI KESTİLER

İngiliz basınında yer alan habere göre bir süre sonra derisi kabuklaşıp dökülmeye başlayan gencin vücudunda enfeksiyon oluştuğu belirlendi.

Hastanede yoğun bakıma alınan talihsiz gence doktorlar hemen müdahale etti. Kanında pıhtılaşma meydana gelen öğrencinin el kol ve bacaklarında oksijensizlik nedeniyle morarma tespit etti. Doktorlar talihsiz gencin hayatını kurtarmak için kollarını ve bacaklarını kesmek zorunda kaldı.

Edinilen bilgiye göre gencin akşamdan kalma tavuklu erişte nedeniyle zehirlendi ve vücudunda bakteriler nedeniyle çeşitli komplikasyonlar oluştu.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir