1. Anasayfa
  2. Gündem

Erdoğan ve Biden görüşmesinin detayları belli oldu

Erdoğan ve Biden görüşmesinin detayları belli oldu
0

Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, moderatörlüğünü yaptığı Gece Görüşü programında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Lideri Joe Biden’ın yaptığı telefon görüşmesinin ayrıntılarını paylaştı. Hande Fırat, Putin ve Zelenski’nin Türkiye’ye ziyarette bulunacağını da söyledi.

ERDOĞAN BIDEN GÖRÜŞMESİ

Hande Fırat “Biden Erdoğan görüşmesi Ankara’daki heyeti bile şaşına çevirdi. Biden ‘Batı’nın size karşı müdahalesinin adil olmadığını düşünüyorum.’ dedi. Biden bu türlü deyince Türk heyeti başlarını kaldırıp birbirlerine baktı. Akabinde Biden ‘Ben F-16 problemini ilerletmek istiyorum lakin Kongre’de İsveç koşulu var’ dedi. Türk heyeti bu mevzuda bir yapmadı” dedi.

PUTIN VE ZELENSKI TÜRKİYE’YE GELİYOR

Türkiye’nin Rusya Ukrayna savaşındaki arabulucu rolünü hatırlatan Hande Fırat”Çok sayıda yabancı devlet lideri cumartesi günü yapılacak merasime iştirak için bilgi verdi. Putin Türkiye’ye farklı ve özel bir ziyarette bulanacak. Putin’in akabinde Ukrayna Devlet Lideri Zelenski Türkiye’ye gelecek. Putin ve Zelenski’nin peş peşe yapacağı bu ziyarette savaşın gidişatı ve tahıl koridoru konuşulacak” sözlerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir