1. Anasayfa
  2. Gündem

Erdoğan Eskişehir’deki gençlere telefondan seslendi: Sandıkları patlamaya hazır mıyız?

Erdoğan Eskişehir’deki gençlere telefondan seslendi: Sandıkları patlamaya hazır mıyız?
0

Odunpazarı ilçesinde bulunan Şehit Anıl Gül Spor Salonu’nda Reis’e Vefa Buluşması isimli program düzenlendi. Programa Eskişehir’den AK Parti milletvekili olarak seçilen Güç ve Doğal Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Prof. Dr. Ayşen Gürcan, Cumhur İttifakı’na mensup patilerin vilayet temsilcileri, çok sayıda kıymetli isim ve vatandaşlar katıldı. Program, mehteran ekibinin çaldığı marşlar ile başladı. Hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın akabinde Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Sahneye çıkan müzisyen Alperen Kekilli müzikleriyle vatandaşları adeta coşturdu. Daha sonra Cumhur İttifakı’ndaki partilerin vilayet temsilcilerinden kimileri kürsüde konuşma yaptı.

“Eskişehir pazar günü sandıkları patlatmaya hazır mı?”

Enerji ve Natürel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez izleyenlere bir sürpriz yaptı. Bakan Dönmez cep telefonunun öbür ucunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olduğunu söyledikten sonra, salonda sevinç çığlıkları yükseldi. Cep telefonundan salondaki Eskişehirlilere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu:

“Sevgili gençler, şu anda İstanbul Dolmabahçe’den Cumhurbaşkanlığı ofisinden sizleri en kalbi hislerle selamlıyorum. Öncelikle geceniz mübarek olsun, geleceğimiz aydınlık olsun. Siz gençlerle birlikte bu türlü bir programda hakikaten en azından sesinizi duymak, coşkunuzu duymak beni de çok daha farklı bir aleme sevk etti. Pazar günü artık seçime gidiyoruz ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci çeşidinde sizlerin dinamizmi inanıyorum ki bilhassa Türkiye’nin geleceğini, Türkiye’nin yeni yüz yılını çok daha farklı bir hale getirecek. Eskişehir Pazar günü sandıkları patlatmaya hazır mı? Yalnız bu kalan 24 saatte durmadan, usanmadan bütün arkadaşlarınızı, bütün dostlarınızı bilhassa pazar günü sabahtan sandığa gitmeye sevk etmeniz lazım. Buna da hazır mıyız? Zira bu seçim önemli manada biliyorsunuz rehavete yer vermeden, bir kırılma noktası olacak biçimde ve Eskişehir bugüne kadar olan bu süreci bilakis çevirmeye bana nazaran hazır mı? Ben bu vesileyle sizleri en kalbi hislerle selamlıyorum, bugün Esenyurt’ta, Esenler’de süper bir miting yaptık ve yarın inanıyorum ki Beykoz’da da birebir formda süper bir miting yaparak artık finali göğüsleyeceğiz. Sizlerden büyük bir takviye bekliyorum, sizlere inanıyorum, sizlere güveniyorum ve sizleri Allah’a emanet ediyorum, kalın sağlıcakla.”

“Her daim hezimete mahkûm olacaklar”

Daha sonra konuşmasına başlayan Güç ve Olağan Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Biliyorsunuz, işimiz yalnızca oy vermekle, etrafımızdaki kardeşlerimizi sandığa götürmekle bitmiyor. 28 Mayıs günü sandıklarda misyonlu bütün sandık müşahidi kardeşlerimiz, ıslak imzalı tutanakları alana kadar işimiz devam ediyor. Ekranda ne vakit Sayın Cumhurbaşkanımızın zaferini görürüz, o vakit tamam deriz, bu iş bitti deriz. Lakin artık çalışma vakti, artık uğraş vakti. Çok değerli dava arkadaşlarım, bizler ne badireler atlattık, ne zorlukları birlikte göğüsledik. Millet iradesine yönelen tehditleri daima birlikte bertaraf ettik. İstiklal ve istikbalimize, devletimizin bekasına, milletimizin huzur ve refahına kasteden şer odaklarını birlikte defettik. Ey muhtıra, parti kapatma davası, 17-25 Aralık hukuk darbesi, MİT liderimizin şahsında Cumhurbaşkanımıza kurulan kumpas, Seyahat Parkı aksiyonları, 367 krizi ve nihayetinde 15 Temmuz darbe teşebbüsü. Birileri partimizi ve Sayın Cumhurbaşkanımızı daima amaç aldı. Türkiye’yi yerli ve ulusal olmayan bir siyaset fotoğrafıyla karşı karşıya bırakmak istedi. Vesayet odakları daima sahnedeydi. Sanmayın ki her yenilgiden sonra çekilecekler. Farklı oyunlarla, farklı şahıslarla, yeni olayları, yeni krizleri, yeni meseleleri alana sürecekler. Fakat herkes şunu uygun bilsin ki, biz burada hayli bu milleti namertlere yar etmeyeceğiz. Biz bir epeyce, iri hayli, canlı epeyce onlarda her daim hezimete mahkûm olacaklar” dedi.

Son olarak Bakan Dönmez’den sonra sahne alan ünlü şair Serdar Tuncer, kendi yorumunu katarak şiir seslendirdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir