1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Erdoğan 20 Nisan’da ne açıklayacak: Asgari ücret memur ve emekliye zam mı geliyor?

Bakan Dönmez 20 Nisan tarihine dikkat çekerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çok önemli müjdeler vereceğini açıkladı. Canlı yayında konuşan Bakan Dönmez şu ifadeleri kullandı: "Cumhurbaşkanımız 20 Nisan'da vatandaşlarımızın büyük bir kısmını memnun edecek müjdeler paylaşacak. Gündemi değiştiren bir müjde olur. Hem milletimiz hem de devletimiz kazanacak.”

Erdoğan 20 Nisan’da ne açıklayacak: Asgari ücret memur ve emekliye zam mı geliyor?
0

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez CNN Türk canlı yayınından önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Dönmez 20 Nisan tarihine dikkat çekerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çok önemli müjdeler vereceğini açıkladı. Canlı yayında konuşan Bakan Dönmez şu ifadeleri kullandı: “Cumhurbaşkanımız 20 Nisan’da vatandaşlarımızın büyük bir kısmını memnun edecek müjdeler paylaşacak. Gündemi değiştiren bir müjde olur. Hem milletimiz hem de devletimiz kazanacak.”

Dönmez’in açıklaması sonrası akıllara yüksek enflasyon nedeniyle düşen alım gücü ve ekonomik kriz geldi. Memur ve emekliler maaşlarına en az yğüzde 15 oranında zam bekliyordu. İlk 3 ayda açıklanan enflasyon rakamlarına göre oluşan enflasyon farkı yüzde 13’e dayandı.

Ayrıca daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan doğalgaz müjdesi vermiş ve Mart ayında Karadeniz doğalgazının sisteme verileceğini duyurmuştu. Beklentiler ya doğalgaz müjdesi ya da asgari ücret, memur ve emekli maaşlarına zam oldu.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir