1. Ana Sayfa
  2. Gündem

En buruk mezuniyet! Depremde ölen arkadaşlarını unutmadılar

En buruk mezuniyet! Depremde ölen arkadaşlarını unutmadılar
0

Namık Kemal Üniversitesi’nde 2022-2023 eğitim-öğretim yılında mezun olan 2 bin 834 öğrenci için mezuniyet merasimi düzenlendi. Üniversitenin stadyumunda yapılan merasime Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, öğrenciler ve aileleri ile vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde üniversiteden mezun olan öğrenciler geçit merasimi gerçekleştirdi. Geçit merasiminde öğrenciler, Kahramanmaraş merkezli sarsıntılarda hayatını kaybeden İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Memleketler arası Bağlantılar Kısmı 4’üncü sınıf öğrencisi Ayşe Çinkılıç, Hoş Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Kısmı 4’üncü sınıf öğrencisi Gülistan Aktürk’ü anıp, fotoğraflarını taşıdı.

Törende konuşan Rektör Mümin Şahin, zelzeleler nedeniyle buruk bir sevinç içinde mezuniyet merasimini gerçekleştirdiklerini söyledi. Zelzelede öğrencileri Ayşe Cinkılıç ile Gülistan Aktürk’ü kaybettiklerini söz eden Şahin, “Deprem tabiatın bir gerçeği ve Tekirdağ’ımızın etraf vilayetlerinde kapısını çalmak üzere olduğu bilim çerçevesinde kabul edilmiş olduğu bir gerçek. Bu nedenle bunun felakete dönüşmemesi için üzerimizde hissettiğimiz büyük bir sorumluluk var. Hayatını kaybeden öğrenci kardeşlerimizi ve hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına, milletimize başsağlığı diliyorum. Hepimizin tekrar başı sağ olsun” dedi.

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap