1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Emine Erdoğan’dan Türk Mutfağı Haftası paylaşımı

Emine Erdoğan’dan Türk Mutfağı Haftası paylaşımı
0

Cumhurbaşkanlığının himayesi, Kültür ve Turizm Bakanlığının koordinesinde düzenlenen hafta kapsamında 27 Mayıs’a kadar tüm vilayetler ile büyükelçiliklerde eş vakitli etkinlikler yapılacak.

Etkinliklerde, Emine Erdoğan’ın himayesinde, gastronomi alanında uzman akademisyenlerin danışmanlığında ve ünlü şeflerin katkılarıyla hazırlanan “Asırlık Tanımlarla Türk Mutfağı” kitabı da kaynakça olacak.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Türk Mutfağı Haftası’nın ana teması, “Sürdürülebilir Türk Mutfağı: Atıksız, klasik, sağlıklı” olarak belirlendi.

Emine Erdoğan toplumsal medya hesabından Türk Mutfağı Haftası paylaşımında bulundu. Erdoğan, “Bir ülkenin mutfağına açılan kapı, birebir vakitte bir coğrafyaya, medeniyete, ekolojiye, gelenek, görenek ve inanca da açılıyor.

Bu sene ikincisini kutlamaktan büyük bir memnunluk duyduğumuz Türk Mutfağı Haftası vesilesiyle dünya, rahmetin ve bolluğun coğrafyası Anadolu’yu, Hatay’ın asırlık tanımlarıyla tanıyacak. Bu gurur ve muvaffakiyet hepimizin.

Binlerce yıllık tarihi birikimiyle, kültür ve medeniyet mozaiği Hatay’ın her bir tescilli lezzeti, atıksız, sağlıklı ve klasik Türk Mutfağı’nın eşsiz reçetelerindendir.

İnanıyorum ki, 6 Şubat sarsıntılarında yara alan Hatayımız, ihya ve yine inşa çalışmalarının akabinde medeniyetler sofrası olarak gönül köprüleri kurmaya devam edecektir.

“Asırlık Tanımlarla Türk Mutfağı” kitabımızın rehberliğinde, hafta boyunca gerçekleştirilecek tüm ulusal ve milletlerarası aktifliklerin, Türk Mutfağı’nın bilgelik yolcuğuna manalı bir katkı sunmasını temenni ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” tabirlerine yer verdi.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap