1. Anasayfa
  2. Gündem

Ekrem İmamoğlu: Mutlaka sandıklara gidin, oyunuzu kullanın 

Ekrem İmamoğlu: Mutlaka sandıklara gidin, oyunuzu kullanın 
0

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, 28 Mayıs’ta ikinci çeşidi gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimine 1 hafta kala sandık vazifelileri, müşahitler, hukukçular, Türkiye Gönüllüleri, Oy ve Ötesi kümelerine mensup vatandaşlarla  “Demokrasi Neferleri Buluşması” nda biraraya geldi. 

“VATANDAŞIMIZIN HER BİR OYU NAMUSUMUZDUR”

Maltepe Aktiflik alanında gerçekleştirilen buluşmada konuşan Ekrem İmamoğlu, “Her bir oyun, bize seçimi kazandıracak o kritik oy olduğunu bilerek hareket edeceğiz. Vatandaşımızın her bir oyu, namusumuzdur. Onun için uğraş edeceğiz. Günün her dakikasında sandığa hakim olduğumuzda, kimse hile yapma imkan ve cüretini bulamaz. Bulamayacak. Sizler sayesinde bulamayacak. Son ana kadar, birebir ciddiyetle vazifemizin başında olacağız. Yorulmayacağız. Vazifesi ihmal etmek yok. Sandığı terk etmekmiş, o denli bir şey yok. Bunlar bize yakışmaz. Şikayetçi olmak yok. ‘Şu eksik, bu eksik’ demek yok. Türkiye’nin neferlerine bu türlü davranmak yakışmaz. Siz nefersiniz, neferiz. Biz, yanlışsız bildiğimiz yolda ve sonunu düşünmeden yola çıkmış, inançlı insanlarız. O gün sandıklarda bir milyon kişi olacağız. Bizi yalnızca ne yenebilir biliyor musunuz? Kendi yılgınlığımız, kendi karamsarlığımız. Diğer hiçbir güç yenemez. Onun için karamsarlığa, yılgınlığa yer yok. Unutmayın, bu ülkeye demokrasi getirmekten hiç kimse bizi alıkoyamadı, koyamayacak” dedi.

“OYUNUZU KULLANIN”

Konuşmasında, “Sandıklara sahip çıkmak ne demekmiş? Çuvallar üzerinde nasıl uyunurmuş? Her türlü hileye karşın seçim nasıl kazanılırmış, 31 Mart’ta, 23 Haziran’da onlara gösterdik. Tekrar gösteririz. Tekrar göstereceğiz. Hayaller paylaşmak için burada değiliz. Sandık tertibinin tam ve eksiksiz olması için buradayız” diyen İmamoğlu’na vatandaşlar “Ceketini çıkar” diye seslendi. Ceketini çıkaran Ekrem İmamoğlu, “Ben o günkü ceketi esasen hiç giymedim, merak etmeyin. Bu memlekete demokrasi gelene kadar da giymeyeceğim. Size kelam. Makam mevki sıkıntısı değil bu iş. Ne yapılması gerekiyorsa, onu yapacağız. Onun için buradayız. 14 Mayıs’ta sandık başında yaşadığımız ne sorun varsa, bugünden çözeceğiz. Bugün burada sizlere dağıtacağımız kimi mamuller var. O mamulleri alın, okuyun. Sandık görevlilerine, buraya gelemeyenlere ulaştırın. Her bir maddeyi dikkatle okuyun. Demokrasi neferleri olarak, ödevimize çok fakat çok çalışalım. 28 Mayıs’ta sandığı protesto etmenin, sandığa gitmemenin ve konutta kalmanın maliyeti çok yüksek olacak. Asla tereddüt etmeyin. Kesinlikle sandıklara gidin. Oyunuzu kullanın” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir