1. Anasayfa
  2. Gündem

Ekmek yüzde 60 zamlandı. Emekli maaşlarına yüzde 25 zam yapılması bekleniyordu: İstanbul’da ekmek fiyatları uçtu gitti

Geçtiğimiz Mayıs ayında fırıncılar ekmeğe yüzde 31.25 zam yapmış ve İstanbul'da 200 gram ekmeğin fiyatı 10 liraya yükselmişti. Bir zam haberi de İBB iştiraki İstanbul Halk Ekmek'ten geldi. Halk Ekmek, yüzde 60 zam yaptığını açıkladı.

Ekmek yüzde 60 zamlandı. Emekli maaşlarına yüzde 25 zam yapılması bekleniyordu: İstanbul’da ekmek fiyatları uçtu gitti
0

Emeklilere yüzde 25 zam yapılması planlanırken, İstanbul’da ekmeğe bir zam daha geldi.

Geçtiğimiz Mayıs ayında fırıncılar ekmeğe yüzde 31.25 zam yapmış ve İstanbul’da 200 gram ekmeğin fiyatı 10 liraya yükselmişti. Bir zam haberi de İBB iştiraki İstanbul Halk Ekmek’ten geldi. Halk Ekmek, yüzde 60 zam yaptığını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İstanbul Halk Ekmek fiyatlarda artışa gitti. Geçtiğimiz yıl 3 liradan 5 liraya çıkan 250 gram ekmeğin fiyatı bu yıl da yüzde 60 zamlandı.

İstanbul Halk Ekmek’te 250 gramlık ekmeğin fiyatı yüzde 60 zamla 5 liradan 8 liraya çıkarıldı. İstanbul’daki halk ekmek bayilerinde 250 gramlık ekmek 8 liradan satışa sunuldu. 250 gramlık ekmeğin fiyatı geçen yıl temmuz ayında 3 liradan 5 liraya yükseltilmişti.

MALİYETE GÖRE DÜŞÜK KALIYOR

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) mayıs ayı meclis toplantısında alınan kararla, İstanbul’da 200 gram ekmeğin azami fiyatı 10 TL’ye çıkarıldı. Ekmeğe gelen zam oranı yüzde 31,25 olarak belirlendi. Ekmek zammı 10 Mayıs Cuma gününden itibaren yürürlüğe girmişti.

Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, bu zammın artan maliyetler dikkate alındığında düşük olduğunu söylemişti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir