1. Anasayfa
  2. Gündem

Ege Üniversitesi yoğun bakımında iğrenç olay! Kanser hastası kadına hemşireden cinsel istismar

Ege Üniversitesi yoğun bakımında iğrenç olay! Kanser hastası kadına hemşireden cinsel istismar
0

Olay 17 Mayıs günü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Ağır Bakım ünitesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran hastanede misyonlu sıhhat bakım çalışanı, müdürüne giderek hastanede hemşire olarak çalışan E.K.’nin (29), hastanede tedavi gören kanser hastası N.C.’ye (61), ağır bakım odasındaki yatağında cinsel taarruzda bulunduğunu söyledi. Başka hemşirelerin de görüşlerini alan sıhhat bakım müdürü olayın hakikat olduğunu öğrendi ve polis merkezine giderek durumu anlattı. Şikayet üzerine erkek hemşire E.K. polis takımları tarafından gözaltına alındı. Ağır bakımda cinsel istismara uğradığı sav edilen N.C. ise dün hastanede hayatını kaybetti. İzmir İsimli Tıp Kurumu morgunda otopsi yapılan hastanın cenazesi ise, bugün ailesine teslim edildi ve Buca ilçesinde toprağa verildi.

KAMERA İMAJLARI İNCELEMEDE

Olayla ilgili hastanenin güvenlik kamerası kayıtları ise incelenmek üzere Siber Kabahatlerle Uğraş Şube Müdürlüğüne götürüldü. Kamera manzaraları ile ilgili polis merkezi tarafından hazırlanan tutanakta ise; 20 dakikalık imaj kaydında, hemşire E.K.’nin baygın halde bulunan hasta N.C.’nin yanına gelerek ilaç verdiği anlar, E.K.’nin hastanın sol tarafına geçerek kendisine yanlışsız çekmesi, daha sonra tekrar ilaç vermesi ve cinsel istismarda bulunduğu anların yer aldığı belirtildi.

İĞRENÇ TABİR: ‘YAPAMADIM, YALNIZCA TEŞEBBÜS ETTİM’

Yoğun bakımdaki hastasına cinsel istismarla suçlanan E.K.’nin ise tabirinde suçlamaları kabul ettiği öğrenildi. E.K.’nin ağır bakımdaki yatmakta olan N.C.’ye cinsel istismar teşebbüsünde bulunduğunu, hastanın şuurunun kapalı olduğu için olayın teşebbüste kaldığını ve pişman olduğunu söylediği öğrenildi.

YATAĞIN ÜZERİNDEYKEN DİĞER HEMŞİREYE YAKALANMIŞ

Olay anında E.K.’yı gördüğü öğrenilen E.E. isimli hemşirenin polisteki sözünde, ‘Saat 03.30 sıralarında E.K.’nın ağır bakım odasında yatakta bulunan N.C.’nin yatağının üzerinde olduğunu gördüğünü, dizlerinin üzerine çökmüş vaziyette gördüğünü ve olayı da öbür arkadaşlarına anlattığını söylediği öğrenildi. E.E.’nin ayrıyeten cinsel istismarla suçlanan hemşire E.K.’nin kendisini gördüğünü, daha sonra da durumu sorumlu hemşireye anlattığını söylediği öne sürüldü.

TUTUKLANDI

Polis merkezindeki süreçlerin akabinde Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Ofis Amirliğine götürülen E.K., buradaki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. Hemşire E.K., çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi. Mevzuyla ilgili Ege Üniversitesi Hastanesi idaresi tarafından, ağır bakım hastasına yönelik cinsel istismarda bulunduğu argümanı ile gözaltına alınan E.K. hakkında dekanlık tarafından disiplin soruşturması başlatıldığı öğrenildi.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir