1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Efkan Ala: Millet istikrardan yana bir irade ortaya koydu

Efkan Ala: Millet istikrardan yana bir irade ortaya koydu
0

28’inci Devir Milletvekili Genel Seçimi’nin akabinde milletvekillerinin TBMM’deki kayıt süreçleri sürüyor. Meclis’e gelerek milletvekili kaydını yaptıran AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, “Milletimiz, Cumhurbaşkanımızı tekrar cumhurbaşkanlığına seçerek istikrardan yana iradesini koydu. İstikrar içeresinde Türkiye’nin, etrafımızda bu kadar sorunlu ülke varken, Suriye ve Irak üzere Ukrayna- Rusya savaşı üzere nasıl istikrar içerisinde yol aldığını da bütün dünyaya gösteriyoruz. Millet istikrardan yana bir irade ortaya koydu. Türkiye’yi her alanda geliştirerek kalkınmış, demokrasisi, iktisadı güçlü 10 ülke ortasına girme gayemize gerçek yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Kaydını yaptıranlar ortasında yer alan AK Parti İstanbul Milletvekili Hulki Cevizoğlu da 14 Mayıs’ta milletvekili olarak seçildiğini lakin milletvekili olmanın heyecanını pek yaşayamadığını belirterek, “Aklımız fikrimiz Cumhurbaşkanlığı seçiminin tamamlanmasındaydı. 28 Mayıs’ta bu iş tamamlanınca, biraz güya vekilliği hisseder üzere olduk. Şu anda da tam hissettiğimi söyleyemem. Tahminen yemin merasiminden sonra kendimizi tam milletvekili olarak hissedeceğiz” tabirlerinde bulundu.

‘ÜLKEMİZ İÇİN, GELECEĞİMİZ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ’

CHP’nin TBMM’deki en genç üyesi İzmir Milletvekili Gökçe Gökçen de kayıt süreçlerini tamamladıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. Gençlerin ve bayanların temsilcisi olacağını aktaran Gökçen, “Gelecek için ülkesine sevgisiyle çok çalışan gençler var. Ben, o gençlerin temsilcisi olmaktan ötürü sahiden büyük bir gurur içeresindeyim. Ülkemiz için, geleceğimiz için çalışacağız” diye konuştu.

Yazar Hakkında

Yorum Yap