1. Anasayfa
  2. Gündem

Edirne’de 11 yaşındaki kuzeninin vurduğu Naz, toprağa verildi

Edirne’de 11 yaşındaki kuzeninin vurduğu Naz, toprağa verildi
0

Olay, gece, Menzilahir Mahallesi Taşköprü Sokak’ta meydana geldi. Teze nazaran, anneannesinin meskenine gelen Naz Gürateş’e, bu sırada kuzeni Y.D.’nin elinde oynadığı pompalı tüfekten çıkan saçmalar isabet etti. Gürateş, yere yığıldı, Y.D. olay yerinden kaçtı. Gürateş, yakınları tarafından götürüldüğü özel hastanede hekimlerin tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı. Kaçan Y.D. ise polisin takibiyle yakalanıp gözaltına alındı.

Naz Gürateş için bugün Umurbey Mahallesi’ndeki Sarı Mescit’te cenaze namazı kılındı. Namaza Gürateş’in ailesi ve yakınları katıldı. Naz’ın dedesi Edip Gürateş, torununun duvakla örtülü tabutunun başından ayrılmadı.

Cenazede gazetecilerin sorularını yanıtlayan Edip Gürateş, “Torunumun anneannesi güzelce saçını boyuyor ve yıkıyor. Aldığı yeni kıyafetleri giyip dışarıya çıkıyor. Dışarı çıktıktan sonra yine içeri giriyor, o sırada da iki kuzeni ortalarında şakalaşırken mi artık arbede ederken mi bilmiyorum, en küçüğünün elindeki tüfek ateşleniyor ve torunuma denk geliyor. Sonra dışarı çıkıp ‘Naz’ı öldürdüm, Naz’ı öldürdüm’ deyip kaçıyor. Burada hata o silahın o meskende dolu bırakılmasında. Şayet silahın varsa boş bırakacaksın. Asıl bunun araştırılması lazım” dedi.

Naz Gürateş, cenaze namazının akabinde Acıçeşme Mezarlığı’nda toprağa verildi. Gözaltındaki Y.D. ile ilgili soruşturma sürüyor. 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir