1. Anasayfa
  2. Gündem

Ebru Baki Habertürk TV’den istifa etti: İşte Ebru Baki’nin yeni kanalı

Para Gündem programı sunucusu Habertürk TV Ekonomi müdürü Ebru Baki'den transfer bombası. Ebru Baki Habertürk TV'den istifa etti. Baki’nin ayrılık kararını bugün kanal yönetimine iletti. İşte Ebru Baki'nin yeni kanalı.

Ebru Baki Habertürk TV’den istifa etti: İşte Ebru Baki’nin yeni kanalı
0

Para Gündem programı sunucusu Habertürk TV Ekonomi müdürü Ebru Baki’den transfer bombası. Ebru Baki Habertürk TV’den istifa etti. Baki’nin ayrılık kararını bugün kanal yönetimine iletti.

Haberin duyulmasının ardından herkes Ebru Baki hangi kanalla anlaştı araştırmaya başladı.

ALİŞER DELEK DUYURDU

Gazeteci Alişer Delek, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajla Ebru Baki’nin Sözcü TV ile anlaştığını duyurdu. Delek, “Aramıza hoş geldin Ebru Baki, Sözcü TV seninle daha da güçlendi, daha da güzelleşti” ifadelerini kullandı.

EBRU BAKİ KİMDİR?

1975 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Ebru Baki Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında Hürriyet Gazetesi Ekonomi Servisi’nde stajını tamamladı. Marmara Üniversitesi’nden okul ve bölüm birincisi olarak mezun oldu ve Cumhuriyet Dergi’sinde yayımlanan bazı haber ve fotoğrafları çeşitli ödüllere layık görüldü.

Birincilik bitirdiği Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünün ardından Marmara Üniversitesi Uluslararası İktisat Bölümü’nü de okuyan Ebru Baki, çeşitli burslara da layık görüldü.

Staj döneminden CNN Türk’teki çalışma hayatına kadar Hürriyet’te 7 sene çalışan Baki, CNN Türk’te ekonomi haberlerini sundu. Doğan Medya’nın el değiştirerek Demirören Medya’nın yönetimine geçince Ebru Baki CNN Türk’ten ayrılarak Habertürk kanalına geçti.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir