1. Anasayfa
  2. Gündem

Ebabil ‘Cimcime’ ile kedi ‘Safiye’ 1 yıldır aynı evde yaşıyor

Ebabil ‘Cimcime’ ile kedi ‘Safiye’ 1 yıldır aynı evde yaşıyor
0

Yalova’da gözlük dükkanı bulunan Işıl Pekergin (51),, geçen yıl haziran ayında, sabah iş yerine gittiğinde, belediye paklık görevlisinin yerde bir kuş yavrusu bulduğunu gördü. Pekergin, şimdi tüyleri bile çıkmamış kuşun, ender görülen ebabil kuşu olduğunu fark etti. Pekergin, sahiplenip ‘Cimcime’ ismini verdiği kuşu elleriyle besleyip, büyüttü. Pekergin’in her gün kendisiyle birlikte iş yerine getirip, götürdüğü ‘Cimcime’, konutta Safiye isimli kedisi ile de ahenk içinde yaşıyor.

’İNSANLARA REAKSİYON VERİYOR’

Cimcime’nin 1 yaşına girdiğini ve konuttaki kedisi ile birlikte ahenk içinde yaşadığını söyleyen Pekergin, “Evde kedim var, ismi Safiye. Onunla arkadaş oldu. 1 yaşına girdi, 1 yıldır bakıyorum. Uçamıyor, yemek yiyemiyor ancak çok hisli, ötmesi çok candan. Vitamin ve kalsiyumları var, onları tertipli olarak kullanıyoruz. Fakat bir türlü kendisi yemek yiyemiyor ve uçamıyor. Artık kutunun içinde fakat yazın büyük bir kafesin içine koyacağız. Ben nereye gidiyorsam her gün yanımda, bütün hayatımı ona nazaran düzenledim. Geçenlerde kaybolduğunu zannettim. Çok üzüldüm. Kutuya baktım içi boş. Sonra altına koyduğum kazağın kolunun içine girmiş. Kazağın içinden bana yanıt veriyor, o vakit anladım orada olduğunu” dedi.

Omzunda kuşla gezdiğini görenlerin şaşkınlıkla kendisine baktığını söyleyen Pekergin, “İnsanlar gördüğünde çok hoş reaksiyonlar veriyor. Evcimen oldu. Boynunu kaldırıyor, kendini sevdiriyor. Çok cana yakın, yırtıcı değil. Benim sesimi duyduğu vakit uzun uzun ötüyor, yanıt veriyor. Buraya gelen müşterilere kendini sevdiriyor. Bugün yaş günümüz, 1 yaşımızı kutladık” diye konuştu.

DAKİKALARCA ONU İZLİYOR

Işıl Pekergin, meskende kucağında kedisi Safiye, omzunda ise Cimcime ile vakit geçiriyor. Cimcime koltuk üstünde kanat çırparken, Safiye de dakikalarca onu izliyor.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir