1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Düğün evi vahşetinde damat ilk kez konuştu!

Düğün evi vahşetinde damat ilk kez konuştu!
0

Olay, iki gün evvel gece saat 01.00 sıralarında Orhangazi Mahallesi’nde bulunan bir düğünde başladı. Teze nazaran, damat İtimat Esen, anlaştığı düğün salonunun fotoğrafçısı M.Y.’ye, çekilen fotoğrafları kimseye satmamasını, parasını toplu olarak kendisinin vereceğini söyledi. Lakin teze nazaran M.Y., çektiği fotoğrafları satmakta ısrar edince tartışma çıktı. Tartışmanın akabinde taraflar düğün salonundan ayrıldı lakin silahını alarak damadın meskenine kardeşiyle giden M.Y., düğün sahipleriyle hengame etti. Yaşanan tartışma sonrasında M.Y., kapının önünde bekleyenlerin üzerine ateş etti. Açılan ateşte, damadın sağdıcı Ömer Torun ile amcası İdris Esen hayatını kaybetti. Damat İnanç Esen, damadın babası Abdurrahman Esen, damadın kardeşi Yusuf Esen ile komşularının 9 yaşındaki oğlu B.G. yaralandı. Ömer Torun’un cenazesi dün kılınan namazın akabinde defnedildi. İdris Esen’in cenazesinin ise bugün toprağa verileceği bildirildi.

Güven Esen’in amcası ve arkadaşının vefatından haberi olmadığı, ailesinin üzülmemesi için durumu kendisinden sakladığı öğrenildi. Damadın kardeşi Yusuf Esen ile komşularının 9 yaşındaki oğlu B.G.’nin de hastanedeki tedavilerinin sürdüğü ve durumlarının güzel olduğu bildirildi.

“MEĞERSE KONUŞMAYA DEĞİL SALDIRMAYA GELMİŞLER”

Hastanede tedavisi devam eden damat İtimat Esen ise olay günü yaşananları anlattı. Düğün fotoğrafçısı M.Y.’nin davetlileri rahatsız ettiğini söyleyen Esen, “Ben de kendisine ‘Misafirleri rahatsız etme fotoğrafların hepsini düğün sonrasında ben satın alacağım. Kimsenin yanına gidip fotoğraf satmaya çalışma’ dedim. Bunun sonrasında benimle argo konuştu. Bir şey demedim ve karışmadım. Düğün sonrasında konutuma gittiğimde fotoğrafçının ağabeyi beni arayıp pozisyon istedi. Ben de konuşacaklarını düşünerek adresi söyledim. Meğer konuşmaya değil saldırmaya gelmişler” diye konuştu.

“DÜĞÜN MESKENİNE YAHUT CENAZE KONUTUNA BASKIN YAPILMAZ”

Fotoğrafçı M.Y.’yi daha evvelden tanımadığını ve ortalarında rastgele bir hasımlık olmadığını tabir eden Esen, “Bana ateş edenin kim olduğunu bilmiyorum, silahlarla gelmişlerdi. Galiba fotoğrafçı öbür taraftan sıkıyordu, bana sıkan ağabeyi de olabilir, pek göremedim. Hepsi silahlı gelmişti. 4-5 kişi meskenin önüne gelmişlerdi, aşağıda bulunan 4 yolu da otomobillerle kapatmışlardı, destek formunda gelmişlerdi. Kurşunları bitince kaçıp gittiler. Adalet yerini bulsun, bu durum yanlarına kalmasın. Düğün konutuna yahut cenaze konutuna baskın yapılmaz, gavur gavura yapmaz” formunda konuştu.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap